Свято Стрітення має глибокі історичні корені і відзначалося ще у часи язичництва. Воно відоме в народі під різними назвами, такими як Стрічення, Громниця, чи Зимобор. За народними уявленнями, свято символізує зустріч зими з весною.
Відкрийте для себе багатство традицій Стрітення. Дізнайтеся про унікальні обряди, які передаються з покоління в покоління, та магічні властивості стрітенських свічок, які здатні захищати від злих сил та лікувати. Зануртеся у світ традицій, де освячені на Стрітення свічки стають незамінними оберегами для дому та його мешканців, захищаючи від стихійних лих, “злого ока”, та різноманітних недуг.
Дізнайтеся, як використання стрітенських свічок у повсякденному житті може допомогти зняти негативну енергію, принести заспокоєння та вказати правильний шлях у моменти душевного неспокою. Приєднуйтеся до вшанування вікових традицій Стрітення та відкрийте для себе застосування давніх обрядів у сучасному житті
Стрітенська свічка здатна захищати від злих сил
Донині українці вшановують давні стрітенські обряди. Ці традиції передаються з покоління в покоління. Люди освячують свічки у церквах, що є яскравим виявом релігійних традицій. Окрім того, продовжують вірити в чудодійні сили стрітенських свічок та цілющу силу свяченої стрітенської води, приписуючи їм здатність лікувати та захищати від злих сил.
Освячені на Стрітення свічки зберігають у домівках поруч з іконами як захист від стихійних лих, “злого ока” та різноманітних недуг. Стрітенські свічки вважаються оберегом для дому та його мешканців.
Їх запалюють у моменти життєвих випробувань, від «чорної хвороби», або під час переляку у дітей. Громничну свічку кладуть під подушку, щоб прогнати безсоння, і припалюють волосся дітей, щоб не боялися грому і блискавки.
Особливу увагу в народних віруваннях приділяють і тому, як використовувати ці свічки у повсякденному житті, наприклад, під час лікувальних обрядів, або коли потрібно зняти негативну енергію з дому. Ідея, що запалюючи свічку, можна очистити дім або допомогти собі у важкі часи, є важливою частиною давніх традицій.
При смерті людини запалювання стрітенської свічки вважається способом полегшити її перехід до іншого світу. Також ці свічки використовують для освячення домівок та господарських будівель, захищаючи від хвороб та лиха, а перед виходом на першу оранку – для благословення знарядь праці.
У давнину люди вірили, що у разі тривалих невдач або хвороб у сім’ї, треба прочитати молитві у зі свічкою обійти дім. Де свічка починає тріщати – там скупчилася негативна енергія. Після молитви це місце треба скропити свяченою водою.
У моменти душевних турбот, родинних сварок або коли з’являються сумніви щодо ухвалення рішень, запалена стрітенська свічка разом із молитвою може допомогти знайти внутрішній спокій та вказати правильний шлях.