Стрітення Господнє 15 лютого

2 лютого – Стрітення Господнє: що не можна робити в цей день

2 лютого православні віряни відзначають свято Стрітення Господнього. Це свято має багато народних традицій, з ним пов'язані численні прикмети на погоду, прихід весни і врожай.

Стрітення Господнє, яке відзначаємо згідно з новим церковним календарем 2 лютого, – важливе християнське свято, яке символізує зустріч Бога з людством. У давнину люди вірили, що на свято Стрітення, кожному може пощастити зустрітися з Господом в людській подобі.

Через 40 днів після народження Ісуса Діва Марія принесла його у храм. Там їх зустріли Симеон та Анна, в якої був пророчий дар. Щойно вони побачили немовля, одразу стало зрозуміло, що це майбутній Месія. Старцю Симеону суджено було померти лише після того, як він зустрінеться з Сином Божим й він довго чекав цієї миті.

Традиції у Стрітення

На Стрітення християни обов’язково відвідують храм та читають молитви Ісусу Хресту, прохаючи про здійснення заповітних бажань.

  • На свято Стрітення люди влаштовують веселощі та проводять день в гарному настрої.
  • У цей день не можна сваритися, лаятися, гніватися, будь-кого ображати.
  • На Стрітення заборонена будь-яка важка праця.
  • Також не рекомендується вирушати у далеку дорогу.
  • Цього дня потрібно пробачити всі образи.

Стрітенські свічки і вода

У церкві на Стрітення освячують воду і свічки. За традицією, після служби святу воду і свічки приносять додому.  Українці здавна вірили, що вони допомагають, коли виникають труднощі, надають захист від негараздів та втішають в скорботі. А свята вода очищає тіло та душу від лиха і хвороб.

Цінували не тільки освячену у церкві воду, а й набрану на Стрітення з-під стріхи. Вважалося, що ця вода допомагає від хвороб, особливо від пристріту. Нею кропили та поїли худобу. А на Слобожанщині пасічники, коли приходила пора, кропили вулики.

У давнину вважали, що освячена на Стрітення свічка має велику силу. Таку свічку називали громницею або громничою. Її запалювали й ставили перед образами під час грози, щоб оберегти людей і худобу від грому, щоб весняна повінь не пошкодила посіви і щоб мороз не побив дерева. Полум’ям громниці малювали хрести на сволоку — від усього лихого, підкурювали дітям волосся — щоб грому не боялись. До того ж ці свічки давали в руки

Народні прикмети на Стрітення

  1. Як на Стрітення зі стріх капає, ще велика буде зима.
  2. День Стрітення теплий і сонячний, то й весна тепла.
  3. Якщо на Стрітення півень води нап’ється, то на Юрія (6 травня) віл напасеться.
  4. Цього дня відлига — на ранню й теплу весну, сніг — на дощову, тривалу, а коли завірюха — весна буде пізня й холодна.
  5. Якщо в цей день не видно сонечка — чекай суворих морозів.
  6. Вітер на Стрітення — до врожаю плодових дерев.
  7. Якщо на Стрітення холодно, то вже скоро весна.
  8. На дахах довгі бурульки — стільки ще випаде снігу.
  9. Якщо вранці випав сніг — на врожай ранніх хлібів; коли ж у полудень — зернові будуть середні, а увечері — недорід.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook