Сім'я Стосунки

Ніколи не питайте про це у жінки. І мова не про вік і вагу…

Це найбільш нетактовні питання…

Письменниця Надіра Анжель виклала в своєму блозі пронизливий пост про найнетактовніші питання, які задають жінкам.
Ось уявіть, жінка, за 30 років, дітей немає. Навколишні запитують: «Як так, до сих пір немає дітей?». А вона щоразу вигадує нові відповіді з натягнутою посмішкою на обличчі. «Ні, поки немає», – видавлює вона з себе, посміхаючись. «А годинник-то цокає! Ти ж знаєш, не чекай цілу вічність », – напоумлюють її близькі. І жінка, залишившись одна, закусивши губи, плаче.
Плаче, тому що їй за 30, а вона ще незаміжня, хоча вона красива, хороша, добра, але ще так і не знайшлося хорошого чесного хлопця.
Або плаче, тому що вона перенесла 4 викидня. Плаче, тому що вони з чоловіком намагаються завагітніти ось уже 5 років, і все ніяк. Або плаче, тому що у чоловіка троє дітей від першого шлюбу, і більше він не хоче. Плаче, тому що єдиний спосіб зачати – це ЕКО. Плаче, тому що не допомагає навіть ЕКО.
Плаче, тому що через прийняття ліків вона не може виносити дитину. Плаче, тому що чоловік безплідний, і його гризе почуття провини. Плаче, тому що її мати продовжує задавати питання: «Чого ж ти чекаєш, дочка?». Плаче, тому що її свекор і свекруха хочуть побачити онуків.
Плаче, тому що у її сусідки – близнюки, а вона відноситься до них як до тварин. Плаче, тому що 16-річна знайома дівчина завагітніла без всяких зусиль і пішла на аборт. Плаче, тому що вона вже вибрала імена. Плаче, тому що кімната для дитячої спальні як і раніше порожня в її домі. Плаче, тому що всередині неї порожнеча. Плаче, тому що вона була б відмінною мамою.
Ось уявіть, інша жінка, 34 роки, п’ять дітей. Люди кажуть їй: «П’ять? Господи, сподіваюся, ви зупинитеся на цьому »… І потім сміються, адже вони вважають себе такими гумористами. Жінка теж сміється. Натягнуто. А на другий день плаче.
Плаче, тому що вона чекає ще одну дитину і відчуває, що повинна приховувати свою радість. Плаче, тому що вона завжди хотіла велику сім’ю і не розуміє, чому людей це не влаштовує. Плаче, тому що у неї не було ні братів, ні сестер, і в дитинстві вона відчувала себе самотньою. Плаче, тому що у її бабусі було 12 дітей, і вона хотіла б стільки ж.
Плаче, тому що вона життя не може уявити без своїх дітей, а людям вони здаються покаранням. Плаче, тому що не хоче, щоб її жаліли. Плаче, тому що люди вважають її безвідповідальною. Плаче, тому що втомилася від таких жартів. Плаче, тому що втомилася захищати себе. Плаче, тому що сумнівається, чи варто було народжувати останніх двох дітей. Плаче, тому що втомилася від пильної уваги. Плаче через хамську поведінку людей, які втручаються в особисте життя.
І ось ще одна жінка, 40 років, одна дитина. Люди кажуть їй: «Тільки один? Невже не хотілося більше дітей? ». «Я щаслива і так», – спокійно відповідає жінка, і всі повірять їй. Але коли вона залишається одна, вона теж плаче.
Плаче, тому що народження її єдину дитину стало дивом. Плаче, тому що її син постійно просить братика або сестричку. Плаче, тому що вона завжди хотіла мінімум трьох дітей. Плаче, тому що її другу вагітність довелося перервати, щоб врятувати їй життя. Плаче, тому що другі пологи будуть занадто ризикованими.
Плаче, тому що ледь справляється з однією дитиною. Плаче, тому що її чоловік помер і другу любов вона так і не зустріла в своєму житті. Плаче, тому що її сім’я вважає, що вистачить і одного. Плаче, тому що пам’ятає, якою була її післяпологова депресія. Плаче, тому що вона хоче мати другу дитину, але не може.
Ці жінки серед нас. Це наші сусідки, наші подруги, наші сестри, наші колеги, наші кузини. Їм не потрібно ні наша думка, ні порада до тих пір, поки вони самі про неї не попросять. І якщо вас так і мучить питання про те, чому у жінки стільки дітей чи їх немає взагалі, пам’ятайте: вас це не стосується!”
Дата публікації: 20.08.2021 img Поділитися