Кухня Поради

Що ви купуєте: масло чи підробку? Як перевірити якість в домашніх умовах

Виробники часто фальсифікують масло. Проте на смак відрізнити оригінал від підробки майже неможливо. Дотримуючись порад, ви зможете вибрати дійсно якісне масло.

08.05.2018 17:23

1. Купуйте масло, виготовлене відповідно до Держстандарту або ДСТУ, а не ТУ. Зазвичай виробники вказують ці дані на лицьовій стороні упакованого товару. Найчастіше можна зустріти такі маркування: «Масло коров’яче» ГОСТ 37-91; «Масло вершкове» ДСТУ 43: 99-2005; «Пасти масляні і масло з коров’ячого молока» ГОСТ Р 52253-2004.

2. Уважно  читайте назву продукту. Зверніть увагу на назви: «Масло селянське», «Масло», «Масло вершкове». А ось такі назви, як «Маселко», «Масличко», «Солодковершкове» та інші повинні вас насторожити. Найчастіше так маскують спред.

3. Якщо ж ви сумніваєтесь у своєму виборі, уважно погляньте на  склад. Справжнє масло містить лише продукти з коров’ячого молока: вершки коров’ячі, молочний жир і т.д. Якщо ж у складі продукту вказаний рослинний жир, значить, це спред.

3. Якщо ви звикли  купувати розфасоване масло на ринках, зверніть увагу на таке: на розрізі поверхня масла повинна бути сухою на вигляд, легко блискучою і однорідною. Колір якісного масла варіюється від білого до світло жовтого. Насичений жовтий колір свідчить про те, що почався природний процес окислення.

4. Є ще один знак якості вершкового масла – це його ціна. Якісне масло не може коштувати дешево.

5. Існує і народний спосіб, як перевірити якість масла. Візьміть  добре заморожений продукт і розколіть його ножем. Добре масло повинно мати при цьому нерівні краї на зламах завдяки своїй текстурі. А ось спред в цьому випадку відпаде дуже легко і швидко розтане.