Духовність Сім'я

Що треба зробити на Василія Великого, щоб в домі була злагода та добробут

Слідкуйте, щоб і у вашому домі це було зроблено. Адже це забезпечить вам добробут на весь рік! Також не забудьте у цей день привітати іменинників! Усіх Василів зі святом!

14 січня православна церква вшановує пам’ять святого Василія Великого. Саме у цей день помер святий.

Він народився у місті Кесарії у родині високоосвічених та заможних людей. Василь отримав гарну освіту, з дитинства батько вдома навчав його філософії та мистецтва.

Василь цікавився життям Христа. Вивчав світські науки у різних містах світу, зустрічався із Христовими сподвижниками. Коли віра його зміцніла, Василь відправився в Єрусалим та прийняв обряд хрещення. Під час проведення обряду в річку вдарила блискавка, з неї вилетів білий голуб, занурився у воду та полетів у небо, де зник безслідно. Таким чином Ісус благословив Василя під час хрещення.

Незабаром Василь став Кесарійським архієпископом. Він здійснив багато праведних справ, через що його нарекли Великим.
Василь зміцнював церкву вірою, боровся з відступниками, написав величезну кількість богословських праць та створив перелік правил монаршого співжиття. За життя Василь творив дива з благословіння Ісуса та утверджував віру у серцях простого люду.

14 січня архиєпископ Василь Великий помер у віці 49 років. Він став прикладом жертовності й боротьби за Боже Слово та святу Церкву.

В українських храмах в цей день проводять спеціальне богослужіння. В народі вітають всіх Василів та Василин з іменним святом. А також посівальники засівають оселі житом та пшеницею. Це обов’язково повинен бути хлопчик або чоловік, щоб в новому році в родині була злагода та добробут.

За матеріалами

Дата публікації: 13.01.2021 img Поділитися