Що слід обов’язково зробити з ірисами після цвітіння

Ось що потрібно зробити з ірисами після цвітіння, щоб вони рясно і пишно цвіли наступного року. Не пропустіть цей період!

Найважливіші поради, як доглядати за ірисами після цвітіння, щоб наступного року мати гарні квіти.

Обрізання

  1. Сухі квітконоси обов’язково видаліть, щоб в них не заселилися різні шкідники та збудники хвороб, а також не забирали зі стебла зайву вологу й поживні елементи.
  2. У квітконосах, що залишилися, згодом почне активно дозрівати насіння та відбирати в рослини сили. Зріжте їх гострим й стерильним секатором біля розетки листків, заодно видаліть сухе, пожовкле та підгниле листя.
  3. Остаточну обрізку надземної частини проведіть у вересні, на висоті 13-15 см від прикореневої розетки.

Поділ та пересаджування ірисів

Найкращий період пересаджування і поділу кущів ірисів – через 10-14 днів після цвітіння і впродовж липня.

  • Кожного року рослина утворює дітки, від чого збільшується площа кореневої системи іриса, яка починає недоотримувати потрібне живлення. Це може відобразитися на подальшому розвитку рослини.
  • Якщо тривалий час не пересаджувати іриси, можливе витіснення кореневища на поверхню ґрунту, що призводить до відсутності бутонів.Кущі ірисів розростаються та пригнічують інші рослини, натомість квітів стає менше.
  • Тому, кожні п’ять років пересаджуйте іриси та розділяйте їх на окремі саджанці. Це слід робити після завершення цвітіння ірисів.
  • Для цього викопайте рослину, видаліть квітконоси, очистіть кореневище від землі (можна його промити у воді), вкоротіть листя на висоту 15-20 см, обріжте коріння на 2/3 його довжини та розділіть, обріжте усі підгнилі частини, потім висадіть у ґрунт.
  • Розділіть кущ таким чином, щоб на кожній частині залишилося віяло листя і частина кореневої системи.
  • Якщо ви хочете, щоб наступного року поділка зацвіла, на ній має бути 2-3 основи кореневища.
  • Сухе листя і пошкоджені корені слід видалити повністю.
  • При садіння земля має ледь прикривати кореневище: рослину не можна сильно заглиблювати.
  • Класична схема посадки ірисів – трикутниками (у кожній вершині – по рослині).
  • Відцвіли тюльпани? Не обрізайте листки! І ось чому

Підживлення ірисів

Для закладання квітконосами бруньок їх потрібно добре підживити. Внесіть добриво через 21 день після цвітіння. Для цього використайте фосфорно-калійне добриво, змішавши 30 г калійної солі з 60 г суперфосфату. Під кожен кущ ірису внесіть 15 г цієї суміші та присипте ґрунтом. Внесіть це добриво не менше двох разів з  проміжком у 14 днів.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook