Дім Садиба

Як позбутися білих плям від дезодоранту на одязі?

Навіть якщо ви регулярно миєте під пахвами, застосовуєте антиперспіранти та дезодоранти, це не захищає від появи плям на одязі у проблемних зонах. Прості засоби, які є в кожному домі, допоможуть позбутися небажаних білих плям на одязі. 

Навіть якщо ви регулярно миєте під пахвами, застосовуєте антиперспіранти та дезодоранти, це не захищає від появи плям на одязі у проблемних зонах. Прості засоби, які є в кожному домі, допоможуть позбутися небажаних білих плям на одязі.

Важко уявити повсякденне життя без антиперспірантів. Вони забезпечують комфорт та свіжість протягом дня та сухість під руками.  Але є й інша сторона медалі. Це плями на одязі.

Чому з’являються плями від дезодорантів

Людський піт має у складі 99% води та 1% солей та органічних сполук. Піт сам по собі без запаху, але він є сприятливим середовищем для розвитку мікроорганізмів. Результати їхньої життєдіяльності створюють неприємний запах.

Переважна більшість засобів від поту містять алюміній і цинк, що перешкоджають видільній роботі потових залоз, ці елементи залишають на футболках і блузках білі, сірі, жовті розводи.

Як позбутися білих плям під антипреспірантів

Основні правила виведення плям:

  • Періть одяг відразу ж після того, як повернулися додому (бажано хоча б замочити у теплій воді);
  • не застосовуйте засоби, які містять хлор, щоб позбутися плям від дезодоранту;
  • тестуйте миючий продукт у непомітному місці.

Як вивести різні плями з одягу школяра (ручка, макер, коректор та ін.)

Чим можна вивести білі плями

  1. Мило господарське, пральний порошок. Плями від дезодоранту, поту (за умови, що вони не застарілі) добре видаляють звичайні засоби для прання.
  2. Горілка, спирт. Одяг чорного кольору очищається від слідів антиперспіранту за допомогою алкоголю. Треба змочити пляму вмоченим у горілку тампоном. Тканина очиститься майже миттєво. На застарілі жовті плями треба накласти компрес (просочити серветку алкоголем, прикласти, укрити поліетиленовим пакетом та покласти невеликий тягар) на 1,5-2 години.
  3. Сіль. Виводить білі сліди з чорної тканини та видаляє жовті, сірі плями на білому одязі. Намочену сіль слід невеликим шаром розкласти на плямах і втирати круговими рухами. Потім випрати одяг. Якщо річ вовняна, зробити концентрований сольовий розчин. Замочити проблемні місця, потім випрати.
  4. 9% столовий оцет або сік лимона. Ці продукти видаляють плями антиперспіранта та поту на одязі з вовни, трикотажу, шовку. Використовувати оцтову есенцію та кольоровий оцет не рекомендується.
  5. Аспірин. Подрібнити пігулки та розвести з водою до щільності пасти. Нанести на потрібні ділянки, потерти зубною щіткою. Витримати до 3 год, потім випрати.
  6. Перекис (пероксид) водню, харчова сода. Застосовують для білих речей. Розкласти річ, налити на ділянки під пахвами пероксид водню, витримати до моменту, коли плями зникнуть. Випрати.

Цей засіб допоможе легко вивести плями з матраца

Дата публікації: 01.02.2022 img Поділитися