Зонуйте простір
Якщо кухня надто маленька, краще використовувати її для приготування і зберігання їжі, а обідню зону перенести у вітальню. У мініатюрній кухні замість класичних дверей встановити розсувні або взагалі від них відмовитися – залишити лише арку. Таким чином можна візуально об’єднати кухню з вітальнею, коридором або лоджією і візуально її розширити. Зонувати простір можна за допомогою різних матеріалів для покриття підлоги, наприклад, кахлю та ламінату. Розмежувати простір можна також за допомогою меблів.
Підбирайте оптимальні меблі
Вдало підібрані меблі допомагають візуально розширити простір. Якщо приміщення вузьке, кухонні меблі краще встановлювати уздовж стіни, а стіл – біля протилежної стіни. У квадратній кухні робочу зону краще робити на кут: розмістити плиту, мийку і холодильник трикутником біля суміжних стін.
Розташування меблів потрібно добре спланувати, передбачити робочі поверхні та місця для зберігання. Заощадять площу складні стільці і відкидний стіл, кухонні куточки або пуфи із вбудованими ящиками.
Використовуйте підвіконня
Не забувайте про підвіконня. Його можна використати не тільки для розміщення вазонів, а й як продовження робочої поверхні. А щоб не хвилюватися, що підвіконня пошкодиться, його можна обкласти кахлем. Вузьке підвіконня можна розширити, переробивши у барну стійку, лаву, кавовий столик або відкидний обідній стіл.
Надавайте перевагу вмонтованій техніці
Заощадити площу на кухні допоможе вмонтована та міні-техніка, наприклад, варильна поверхня не на чотири, а на дві конфорки. Надавайте перевагу багатофункціональним приладам, мультиварці або мікрохвильовці з функцією духовки. Аби звільнити площу на кухні, холодильник можна розмістити на балконі або у коморі.
Поєднуйте кольори і фактуру
Не бійтеся використання білого кольору, він візуально додає простору. робить кімнату світлішою і більшою. І попри поширену думку, не є марким. А при пошкодженні стіну просто підфарбувати, і не треба підбирати відтінки, а фасади кухні легко миються. Не любите стерильно білий – використовуйте його відтінки – від сніжно-білого до кольору слонової кістки, поєднуйте глянцеві і матові поверхні та різні матеріали. Використовуйте яскраві акценти, наприклад, посуд, фіранки або рушники. Не використовуйте багато аксесуарів, це робить маленьку кухню захаращеною.
Застосовуйте оптичні ілюзії
Горизонтальні смуги на одній зі стін візуально розширять вузьку кухню. А для приміщень з низькими стелями підійдуть світлі шпалери в ромб або вертикальну смужку, які зроблять простір візуально вищим. А ще збільшити приміщення допоможуть дзеркала. Розширити простір можна за допомогою освітлення. Для маленької кухні найкраще підійдуть точкові світильники і бра над робочими поверхнями, а також підсвічування шаф.
Шафи та органайзери для зберігання
Дуже важливо, щоб на маленькій кухні було достатньо місць для зберігання. Якщо усе сховане у шафках, кухня виглядає більш охайно. Їх краще зробити високими, до стелі, використати простір над холодильником та дверима. Допоможуть дістатися до віддалених місць висувні ящики, підйомі дверцята, полиці, що обертаються, для кутових шафок. У вузькому просторі можна зробити висувні полиці для спецій. Дуже зручні у використанні настінні магнітні планки для тримання ножів та баночок зі спеціями.