Вазони Садиба

Після зими вазони потребують допомоги

Коли взимку і навесні працює опалювальна система, повітря стає сухим, та й температура доволі висока. Не всім декоративним рослинам це підходить.

 

Навесні деякі види кімнатних рослин втрачають свою декоративність, витягуються і в них блідне листя. Річ у тім, що після зими квітам потрібен особливий догляд, їм необхідно допомогти.

Найперше, переставити горщики якнайближче до світла. Варто зазначити, що, коли працює опалювальна система, повітря стає сухим, та й температура доволі висока. Не всім декоративним рослинам це підходить. Більшості з них потрібне вологе, насичене випаровуваннями повітря, а деякі види в цей час перебувають у стадії спокою. Але їх доводиться часто підливати та обприскувати. Не варто при цьому забувати, що полив має бути помірним, особливо в жовтні-грудні, і обов’язково водою кімнатної температури, відстояною не менш як добу.

А що робити з тими рослинами, які цвітуть? Адже восени і взимку цвітуть еухариси (амазонська лілія), узамбарські фіалки, валлота, цикламени, деякі форми абутилонів, клівії тощо. Ці рослини вимагають до себе особливої уваги. Їх потрібно поливати теплою водою, підживлювати раз на 10-12 днів, стежити за тим, щоб не запилювалися листочки і не з’являлися шкідники.

Підживлення проводять восени і навесні дуже обережно, найкраще його вносити в розчиненому вигляді. Кількість живильних речовин, необхідних рослині, залежить від величини квітки, розміру горщика і від якості ґрунтової суміші, в якій вони ростуть.

Окрім підживлення, не забувайте регулярно ворушити землю в горщиках, щоб ґрунт не ущільнювався. Листочки потрібно протирати вологою м’якою тканиною чи обережно змивати порох, інакше вони втратять декоративність і будуть гірше рости.

Дата публікації: 13.03.2017 img Поділитися