Майстер-клас Садиба

Коврик із залишків ниток

Залишки шерстяної тканини можна використовувати не тільки для пошиття м’яких ковриків, а й для прикрашування хатніх саморобних капців.

Якщо залишки шерстяних ниток уже не придатні для плетіння, пришийте на тканину, вийде симпатичний ворсистий килимок. Його можна покласти і біля ліжечка, і в передпокої.

Потрібно взяти будь-яку щільну однотонну тканину і вирізати з неї квадрат, прямокутник чи овал – на ваш смак. Величина залежить від кількості залишків пряжі. Нитки завдовжки 8-10 см, не більше, підберіть за кольором, розташуйте на тканині паралельно одна одній і прошийте весь ряд посередині. Вільні кінці, звернені до центру виробу, підніміть і впритул до першого шва вкладіть так само в… ряд ниток. Його, як і перший, прошийте посередині. Таким чином нитки пришиваються по всій тканині. Коли килимок буде готовий, його можна трохи розчесати щіткою чи гребінцем.

Залишки шерстяної тканини можна використовувати для прикрашування хатніх саморобних капців. Просте прикрашування – це перев’язаний посередині невеликий пучок коротких ниток, кінці якого розпушуються і набувають форми котячих вусів. Можна, підібравши нитки за кольором, розділити їх на рівні пасма і переплести в косичку. Нею добре прикрасити капці не тільки зверху, але й з боків. Косичку прикріплюють у місцях переплетення: так вона краще тримається і набуває більш випуклої форми. А якщо залишками яскравої вовни обмотати невеличкі шматочки тканини, то вийдуть симпатичні “бомбошечки”, якими можна прикрасити й абажур, і капці, і все, що завгодно.

Дата публікації: 02.11.2017 img Поділитися