Вазони Садиба

Шпаргалка для квітникаря: як змусити орхідею цвісти

Щоб рослина цвіла, слід пам’ятати цих 9 важливих умов, які сприяють цьому.

Час цвітіння орхідей в домашніх умовах залежить від того, наскільки точно ви знаєте усі тонкощі вирощування рослин. Якщо ви все правильно робите, то не тільки зможете домогтися від них повторного цвітіння, але і продовжите це свято на кілька місяців.

Дивлячись на квітучу орхідею, багато квітникарів навіть не замислюються, купувати це незвичайну рослину чи ні. Звичайно, купувати! Ось тільки чи буде вона так само добре цвісти й вдома? Всі знають, що орхідея – рослина досить примхлива, вимагає делікатного догляду. Домогтися повторного цвітіння від неї можна, якщо знати все що сприяють цьому чинники й дотримуватися певного режиму догляду. Тоді цвітіння орхідеї триватиме від 2 до 6 місяців. Фаленопсис може цвісти цілий рік.

Як змусити орхідею цвісти

Бутоны у орхидеи

Частота цвітіння орхідеї залежить від дотримання певних правил догляду. Щоб рослина цвіла, слід пам’ятати 9 важливих умов, які сприяють цьому.

Дізнайтеся вік орхідеї

Якщо ви купили рослину без квітів, і вона не поспішає радувати вас стрілкою, можливо, вона ще занадто молода.

Різні види орхідей зацвітають у віці від 1,5 до 3 років. Щоб визначити, наскільки орхідея доросла, потрібно підрахувати кількість пагонів. У дорослої рослини, готової до цвітіння, їх повинно бути від 5 до 8. Якщо квітки на орхідеї з’являються раніше – це не завжди добре. Річ у тім, що занадто молодій рослині може не вистачити сил на відновлення після цвітіння, і вона може загинути.

Чи не переставляйте горщик

Багато хто знає, що переїзд для орхідеї – справжній стрес, і вона не любить навіть незначних пересувань. Орхідея реагує на положення стосовно джерела світла. Тому якщо існує необхідність переставити горщик з рослиною, необхідно розміщувати його звичною стороною до висвітлення. Також не варто ворушити орхідею під час поливу. Пересування несприятливо позначається на зростанні квітки, особливо в момент появи квітконоса.

Приділяйте увагу кореням

Орхидея в прозрачном горшке

Як відомо, коріння орхідеї активно бере участь в процесі фотосинтезу, тому важливо стежити за тим, щоб їм було достатньо світла. Оскільки зайвий раз переміщати орхідею не рекомендується, варто подбати про коріння заздалегідь. Наприклад, замість керамічних горщиків краще використовувати пластикові прозорі місткості з великою кількістю дренажних отворів. Не рекомендується брати для посадки цієї квітки місткості з рифленими стінками, оскільки коріння має особливість приростати до нерівної поверхні. Крім цього, гострі краї й елементи можуть травмувати кореневу систему, що завдасть шкоди всій рослині в цілому.

Подбайте про висвітлення

Орхидеи в комнате

Сонячне світло – дуже важливий фактор, що впливає на цвітіння орхідеї. Без повного світлового дня (10-12 годин на добу) ці рослини не будуть цвісти. Тому восени й взимку, коли природного освітлення дуже мало, квітам слід вмикати лампи.

Фітолампи – спеціальні лампи, призначені для цих рослин: вони дають багато яскравого світла, не висушуючи при цьому повітря навколо квітів.

Якщо орхідея розквітла восени або взимку, то слід подбати про те, щоб квіти не загинули через короткий світловий день. Без додаткового світла в темну пору року орхідея може засохнути. Якщо немає можливості забезпечити рослину хорошим світлом, то досить організувати підсвічування тільки для кінчика квітконосу. Головне – стежити, щоб ні він, ні саме рослина не нагрівалися.

Забезпечте допустимий перепад температур

Каталізатором для цвітіння багатьох видів орхідей є незначна різниця між показниками денної та нічної температури. Тому, щоб орхідея цвіла, вночі температура повинна бути на 4-6 ° С нижче, ніж вдень. Звичайно, створити такі умови протягом усього року буває проблематично. Але з кінця весни й до початку осені орхідеї можна утримувати на відкритому повітрі, де температурний перепад досягається природним шляхом. У більш прохолодну пору, коли квіти вже повинні жити вдома, приміщення з орхідеями потрібно провітрювати. Тільки робити це слід дуже обережно, пам’ятаючи, що ці рослини дуже бояться протягів.

Правильно поливайте орхідею

Поливати орхідею потрібно після висихання ґрунту – щоб уникнути загнивання коренів. Дані вимоги діють як влітку, так і взимку, і застосовні як до діток, так і до дорослих рослин. Однак є тут і свої винятки. Після того, як орхідея відцвіте, полив варто скоротити приблизно на місяць.

У природі після цвітіння орхідеї починають зав’язувати насіння, які повинні розлітатися в різні сторони на кілька кілометрів. Таке можливо тільки в сухі періоди, але ніяк не в сезон дощів. Тому потрібно забезпечити орхідеї умови, якомога більше наближені до природних – тоді квітка буде рости здоровою і часто цвісти.

Перед цвітінням і під час нього орхідеї потрібно більш інтенсивний полив, ніж зазвичай. Далі, в період спокою, екземпляри з жорсткими листям і наявністю псевдо бульб потрібно поливати за основним принципом (приблизно через 10-12 днів).

Зволожуйте повітря навколо рослини

Спрей

Ще одна важлива для цвітіння умова – вологість повітря. Якщо вона буде недостатньою, орхідея може зупинитися в рості або на ній передчасно засохнуть бутони й квітки.

Щоб підвищити вологість у приміщенні, де росте орхідея, можна поставити поруч з квіткою тарілочку з водою. Також в дуже сухі періоди (коли в будинках включають опалення) рослину варто обприскувати. Відповідна вологість для орхідей – від 60% і вище.

Правильно підбирайте добрива

Для підгодівлі орхідеї рекомендується використовувати склади на основі фосфору і калію, оскільки вони стимулюють появу квіткових бруньок. Крім того, використання таких добрив гарантує освіту у рослини здорових і міцних квіток. А ось підгодівлею на основі азоту краще не захоплюватися: цей елемент, навпаки, гальмує розвиток квітконосів.

Не бійтеся лякати рослина

Іноді, щоб змусити орхідею зацвісти, їй потрібно влаштувати невеликий стрес. Буває так, що всі умови для цвітіння дотримані, а квітка вперто не хоче пускати стрілку. Це іноді трапляється через те, що орхідеї дуже добре. У такому випадку всі сили рослина направляє на зростання зеленої маси. Один зі способів стимулювати цвітіння – трохи шокувати орхідею: скоротити полив або переставити горщик з рослиною в більш прохолодне місце.

Період спокою в орхідей

Після цвітіння в орхідеї настає період спокою, коли вона починає збирати сили для нового цвітіння. Догляд в цей час нічим не вирізняється від догляду в інші періоди. Квітка як і раніше потребує хорошого поливу, високої вологості, достатнього освітлення й регулярної профілактики проти хвороб і шкідників.

Що ж стосується підгодівлі, то їх частоту й обсяг в період спокою варто зменшити. Якщо існує необхідність пересадити орхідею, то саме час зайнятися цією процедурою саме зараз, коли рослина більше не цвіте.

Пересадка необхідна, якщо з дренажного отвору стирчать коріння, або ґрунт швидко просихає після поливу. Як правило, необхідність в даній процедурі з’являється через 2-3 роки.

Чи можна зрізати орхідеї

Срезанные орхидеи

Що може бути прекрасніше букета з орхідей? Ось тільки живуть ці квіти недовго, та й не кожен вид підходить для зрізання. Спробуємо розібратися, як продовжити життя такого букету і які орхідеї вибирати.

Стояти у вазі і зберігати свіжість і аромат протягом декількох тижнів (а іноді і місяці) можуть фаленопсіси, цимбідіуми і пафіопеділуми. Інші орхідеї ризикують не простояти і години, увядая буквально на очах.

Якщо ви купуєте букети орхідей, дивіться, в першу чергу, на пелюстки й чашолистки. Вони повинні бути блискучими й жорсткими – тоді орхідея простоїть довго.

Як продовжити життя букету з орхідей

Срезанные орхидеи в вазе

Якщо квіти були принесені з магазину, то їх слід підрізати. Підрізати стебла слід навскоси. Процедуру рекомендовано проводити під струменем проточної води. Оновлювати зрізи бажано через кожні 2-3 дні.

Вода для змісту зрізаних орхідей повинна бути м’якою і чистою: можна використовувати кип’ячену або фільтровану. Періодично її потрібно оновлювати, доливаючи свіжу.

Орхідеї в зрізку, як, втім, і горшкові домашні орхідеї, бояться занадто високих і дуже низьких температур. Також їх рекомендується оберігати від протягу і яскравого сонця.

Дата публікації: 24.02.2020 img Поділитися