Сім причин, щоб засіяти газон

Ми часто неохоче вирушаємо на присадибну ділянку, адже вона зазвичай асоціюється із клопіткою працею. Аби перетворити її на райський куточок, де можна відпочити і тілом, і душею, психологи рекомендують на частині землі замість городини засіяти газон. На ньому і втоми позбудетеся, і позитивних емоцій наберетеся. Як втілити цю мрію та облаштувати на своїй ділянці красивий газон, розповіла садівник Лариса Козіброда.

Коли визначилися, якою ділянкою «пожертвуєте» задля газону, час подбати про якісне насіння.

– Найкраще засівати низькорослі спортивні або садово-паркові сорти трави, – рекомендує фахівець. – Важливо, щоби у складі насіння було якнайменше грястиці (це широколиста трава, подібна до пирію). Зважайте на те, що сорт потрібно підбирати залежно від місця розташування ділянки. Тож трави поділяються на світлолюбні, тінелюбні, а також ті, які добре ростуть у півтіні. Відповідно й поливати різні види газону потрібно по-різному.

Якщо вам до вподоби суміш трав і квітів, слід засівати мавританський газон. Його почали вирощувати більш як тисячу років тому. Рукотворний квітучий лужок дістав назву від мавританських кочівників, які принесли з Північної Африки до Європи звичай засівати ділянки порожньої землі різнотрав’ям. Приміром, у траві на такому газоні цвістимуть степові, польові та лугові квіти (маки, маргаритки, ромашки тощо), а кількість їх різновидів може сягати від кількох до кількох десятків.

– Якщо гадаєте, що цей газон не потрібно косити, то помиляєтеся, – зазначає Лариса Козіброда. – Після того як скосили верхівки квітів, зацвітають бутони, які залишилися в нижньому шарі трави.  Багато декоративних рослин, зокрема однорічники, розмножуються самосівом. І якщо дати можливість насінню дозріти та осипатися, то наступного року квіти виростуть самі по собі. Але якщо їх буде замало, завжди можна  підсіяти.

Часто газон називають клумбою для лінивих. Однак, як запевняє квітникарка, це міф.

– Аерація, боротьба з лишайниками, підживлення, регулярне поливання та скошування – такого трудомісткого догляду вимагає газон, – підкреслює пані Лариса. – Відтак газон є більш вибагливішим, ніж квітник. І якщо від когось почуєте, що засій траву – і матимеш чистий спокій, не вірте.
Щойно зійде трава, газон слід неодмінно прополоти. Обійтися без прополювання можна хіба в одному випадку, коли газон засіваєте з осені. Тоді є імовірність, що однорічні бур’яни вимерзнуть. Якщо зійшли багаторічні бур’яни, без ножа не обійтися. «Найбільше клопоту із кульбабою, вчасно не виполеш – розростеться по всій ділянці, – застерігає квітникарка. – Зауважте: на однорічному газоні використовувати гербіциди не можна, інакше й ріст трави сповільниться».

– Чому газон потрібно регулярно скошувати?

– Річ у тім, що після засівання трава сходить так званою виделкою, – пояснює пані Лариса. – Тобто з’являється тільки один листочок, а вже після скошування трава розкущується. Що частіше коситимете, то гарнішим буде газон. Якщо газон вчасно не скосити, трава здичавіє, стане непривабливою. Відтак братися за косу власникові газону доведеться щотижня.

Косити газон рекомендовано у неспекотний та бездощовий день. Не варто зістригати траву нижче як 5–6 см над землею. Це зумовлено особливістю будови травинки. Листя злакових росте на стеблі, висота якого досягає 4 см. І якщо ножі газонокосарки зріжуть стебла – рослини засохнуть. І вам доведеться засівати ділянку знову.
Якщо ви дуже довго не косили газон, у жодному разі не стрижіть його одразу коротко. Річ у тім, що за тривалої перерви між скошуванням стебло довшає, і коли його зрізати, трава засохне. До слова, не варто косити газон надто часто. Адже тоді азот із ґрунту вивітрюватиметься набагато швидше, і рослинам бракуватиме поживних речовин.

СІМ ПРИЧИН, ЩОБ ЗАСІЯТИ ГАЗОН

1. Один гектар газону затримує до 60 т пилу.

2. Газон має фітонцидну дію, відтак знищує бактерії, що є в повітрі.

3. Кисень, що виробляється газоном, насичений іонами з негативним зарядом, які позитивно впливають на організм.

4. Газон захищає від шуму, на відміну від бетонних або асфальтових поверхонь.

5. Захищає від надмірного перегрівання ґрунту, стіни будинків і тротуари. У спеку повітря поряд з газоном на кілька градусів нижче, ніж біля асфальту.

6. Трава добре зволожує повітря: з одного квадратного метра газону випаровується до 200 г води на 1 год.

7. Зелений колір газону значно покращує психологічний стан людей, заспокоює і знімає стрес.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook