Вазони Дім

Що робити, якщо не приживаються вазони

Мрієте про власний кімнатний сад, але рослини не приживаються? Не нарікайте на свою “важку руку” або “погане око”! Містика тут ні при чому. У більшості випадків рослинам просто не підійшли умови або дуже турботливий підхід. Як же бути?

Погана земля

Дуже часто причиною загибелі кімнатних рослин стає неправильно обраний субстрат. Якщо ви не збираєтеся професійно займатися квітникарством, вам немає необхідності досконало вникати в тонкощі складання грунтових сумішей. Зараз в спеціалізованих магазинах можна придбати готовий грунт для будь-якого виду рослин.

Вам залишиться тільки вийняти рослину з горщика, обрізати сухе або підгнилі коріння і пересадити в нову ємність, трохи більшу за розміром. Перед посадкою перевірте, чи є на дні вазона отвори для стоку води, і не забудьте про дренаж з керамзиту.

Неправильний полив

Для кімнатних рослин однаково шкідливий як недолив, так і перелив. Нерідко, помітивши на рослині пожовкле, зів’яле або зовсім опадаюче листя, ми помилково приймаємо це за ознаку нестачі вологи і починаємо посилено поливати її, позбавляючи тим самим останнього шансу вижити.

Іноді ми впадаємо в іншу крайність і, боячись залити особливо цінний екземпляр, просто засушуємо його. Кактусам такий “догляд” навіть корисний, як і більшості сукулентів, що володіють товстими м’ясистими стеблами, теж не зашкодить. А ось рослини з тонким листям і тонким стовбуром можуть загинути.

Щоб не допустити цього, поливайте кімнатні рослини тільки після повного висихання верхнього шару грунту. Якщо ж субстрат пересох, опустіть вазон з рослиною в таз з теплою водою і тримайте в ньому до тих пір, поки поверхня грунту не стане вологою.

Атака шкідників

Ваш зелений вихованець став раптово слабшати, пожух і втратив листя? Перш ніж викидати рослину, уважно розгляньте її. Тоненька, ледь помітна павутинка, що затягнула пагони, плями липких виділень на засохлих листках, деформація молодих паростків – все це вказує на присутність шкідників. Три-чотири рази, з інтервалом в один тиждень, обприскуйте рослину настоєм часнику або господарського мила і збільшіть вологість повітря в кімнаті.

Вплив технопатогенних зон

Кімнатна рослина, потрапивши до вас в дім, починає скидати листя і, незважаючи на турботливий догляд, з кожним днем виглядає все гірше? Можливо, вона знаходиться в технопатогенній зоні. Мобільні телефони, телевізори, комп’ютерні монітори та інша побутова техніка, що оснащує наше житло, є джерелом слабких електромагнітних хвиль. Протягом тривалого часу, впливаючи на рослину в полі їх дії, вони викликають незворотні зміни в організмі. І якщо ми, відчувши себе некомфортно, можемо покинути «згубне місце», пішовши в іншу кімнату, то рослини, позбавлені такої можливості, приймають удар на себе.

Перш ніж поставити в обраному вами місці вазон з рослиною, проведіть маленький дослід. Загорніть в шматочок ганчірки кілька насінин гороху, квасолі або будь-яких інших бобових, зволожте з пульверизатора і залиште на добу там, де збираєтеся поставити вазон.

Насіння бобових проростає дуже швидко. Якщо через добу ви не побачите корінців, краще не ризикуйте і підшукайте для майбутнього вихованця більш безпечне місце. Втім, деякі рослини – такі як аспарагус Шпренгера або пеларгонія зональна – набагато краще відчувають себе саме в технопатогенних зонах. Приживеться і кактус, хоча, ймовірно, цвісти не буде.

Дата публікації: 20.02.2019 img Поділитися