Петунія – паличка-виручалочка для озеленення: посадка і догляд

Якщо за петуніями правильно доглядати, вони будуть радувати пишним і тривалим цвітінням як у квітнику, так і в горщиках на балконі чи терасі.

Петунія – одна з найпопулярніших однорічних декоративних рослин, яка має квіти різноманітних форм і забарвлень. Їх вирощують як у квітниках, так і горщиках і підвісних кашпо.

Тонкощі вирощування розсади

Петунію на розсаду сіють наприкінці лютого – у березні. Насіння варто знезаразити розчином магранцівки або перекису водню і покласти на 1-2 тижні у холодильник для стратифікації.

Сіяти зручно по снігу: у контейнер покласти шар ґрунту, а на нього шар снігу товщиною 1-2 см (утрамбувати), а на нього – насінини (тоді їх легко рівномірно розподілити по поверхні). Набагато зручніше сіяти дражоване насіння, де кожна насінина в оболонці і має більший розмір.

Присипати ґрунтом насіння не можна, воно має лежати на поверхні. Далі контейнер потрібно збризнути з пульверизатора водою, накрити плівкою і поставити у тепле місце до появи сходів (зазвичай сходи з’являються через 7 днів). Щодня таку тепличку треба провітрювати протягом 15-30 хв. Надмірна вологість може призвести до захворювань.

Коли з’являться сходи, зняти плівку і поставити контейнер на добре освітлене підвіконня. Петуній потрібно 12 годин освітлення. Якщо природного світла бракує, розсаду потрібно додатково освітлювати спеціальними лампами.

Поливати краще спершу, обприскуючи пульверизатором, а згодом з лійки фільтрованою або дощовою водою кімнатної температури.

Коли пікірувати

Коли з’являться 4 справжні листочки розсаду потрібно пікірувати в окремі горщики або в більший контейнер, де між рослинами буде відстань 5 см.

Після того, як розсада добре приживеться після пікіровки, її можна підживлювати комплексними добривами раз на тиждень.

Для формування пишного і об’ємного куща, збільшення кількості квіток, квітникарі часто прищипують центральний пагін, аби стимулювати розвиток бічних. Це можна зробити двічі: перший раз – через 1-2 тижні після пікіровки (має бути не менше 6 справжніх листків); вдруге – через місяць (тоді прищипують бічні пагони, якщо вони розвиваються несиметрично або сильно виділяються з крони).

Висаджувати петунію на постійне місце потрібно тоді, коли повністю мине загроза приморозків. Для цього підійде добре освітлене місце з пухким поживним ґрунтом. Після висаджування квіти треба ретельно полити, землю замульчувати. Висаджувати кущі потрібно на відстані приблизно 30 см у ямку завглибшки 10-15 см. Квіти потрібно регулярно поливати, кожні 4-6 тижнів удобрювати.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook