Що робити, якщо на смородині з’явився бруньковий кліщ

Один з найефективніших методів боротьби із бруньковим кліщем є поливання кущів окропом. Це слід робити напровесні (у лютому-березні), доки рослини ще «сплять». Але якщо ви з якихось причин це не зробили вчасно, не засмучуйтеся. Ми підкажемо, як боротися зі шкідниками.

Як розпізнати хворі куші

Внаслідок ураження шкідниками бруньки стають потворними, схожі на набряклі зелені кульки. Якщо ви помітили такі на своїх кущах, їх треба зрізати і знищити (краще спалити). Кліщі дуже швидко розмножуються і можуть заразити багато рослин, не тільки смородину, але й аґрус. Тому обов’язково огляньте свої ягідні кущі!

Що робити, якщо ви виявили уражені кущі?

Чим раніше ви почнете боротися зі шкідниками, тим краще.

1. Огляньте кущі та оцініть масштаби зараження. Бувалі садівники кажуть, що якщо уражені всі пагони, то боротьба, найімовірніше, буде марною. Простіше зрізати всі гілки вщент і спалити. Так, ви залишитеся без врожаю, але при цьому омолодите рослину і матимете врожай наступного року.

2. Якщо уражених пагонів небагато, обріжте їх і спаліть, а кущ обприскайте інсектицидами. Купуйте їх у спеціалізованих магазинах. Обирайте ті, які можна застосовувати для плодово-ягідних культур. Обробляти рослини слід тричі протягом сезону, але тільки не в період цвітіння і закладання зав’язі, адже препарати токсичні.

3. Пам’ятайте про профілактичні заходи: прополюйте ділянку, де росте смородина, прибирайте сміття і старе листя.

4. Робіть санітарну обрізку двічі на рік. Це також запобігає розмноженню шкідників.

5. Якщо тільки плануєте посадити смородину, вибирайте стійкі до хвороб і шкідників сорти.

6. Поряд зі смородиною варто посадити цибулю і часник. Кліщі не терплять запаху ефірних олій цих культур.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook