Дизайн Квітник

Амарант – рослина ол-інклюзів: красива, корисна і смачна

Як, ви ще не вирощуєте амарант? Тоді обов’язково прочитайте про цю дивовижно красиву і при цьому корисну рослину – і гайда по насіння!

Бувають рослини декоративні, з красивим листям або квітами, бувають – смачні, бувають – із корисними для здоров’я властивостями, бувають – чудовим кормом для худоби. А амарант – це все в одному!

Амарант – трав’яниста рослина, якої існує до сотні видів. Вони бувають прямостоячі і повзучі, з різної форми і забарвлення листям та квітами. Батьківщиною амаранту є Південна Америка, де місце населення цю рослину здавна використовувало в їжу. Амарант – абсолютно невибаглива і досить посухостійка рослина. При цьому він швидко нарощує потужну зелену масу.

Сіють амарант наприкінці квітня, сходи з’являються через 4-5 днів. На постійне місце висаджують на початку червня на відстані 20-30 см. Дуже гарно сам насіюється і проростає наступного року. Поливати амарант слід тільки після висаджування на постійне місце, а загалом рослина досить посухостійка. Та й підживлювати її немає потреби.

Як використовують амарант:

 • як декоративна рослина на квітниках та у композиціях (практично всі види амарантів високо декоративні: можуть бути як низькорослі, так і високорослі, із зеленим, бордовим, червоним і різнобарвним листям та великими яскравими кетягами суцвіть різної форми);
 • як їстівна овочева рослина (насіння та молоде листя та пагони амаранту їстівне, нейтральне на смак, його використовують у салатах, а ще висушують і додають у чай; якщо зірвати стебло завдовжки 15-20 см і залишити пеньок 10 см, то рослина знову відросте);
 • як корм для тварин (насіння амаранту з апетитом їдять птахи та гризуни, а листя – худоба; особливо люблять амарант свині);
 • як лікарська рослина (амарант має багато корисних властивостей: олія з насіння амаранту має лікувальні властивості, у східній медицині її вживають як засіб проти старіння, проти псоріазу, виразки шлунка, жіночих захворювань; із коріння роблять відвар проти захворювання кишківника; відвар листя – проти гіпертонії, для очищення організму);
 • як сидерат (очищає ґрунт від токсичних речовин, збагачує органікою, покращує структуру);
 • як декор (висушені квіти амаранту чудово зберігають форму і колір упродовж 3-5 місяців, тому чудово підходять для створення сухих декоративних композицій, які тішитимуть вас упродовж усієї зими).

Амарант для декору саду і подвір’я

Завдяки тому, що амарант – дуже красива рослина і практично всі її види є декоративними, її часто використовують для озеленення, причому різноманітними способами:

 1. у бордюрах,
 2. для створення “живих” парканів,
 3. уздовж парканів,
 4. у довгих квітниках,
 5. для маскування господарських будівель і конструкцій,
 6. на газоні,
 7. у декоративних композиціях із кущів та дерев,
 8. для створення акцентів на квітнику.

 

Дата публікації: 30.03.2021 img Поділитися