сім'я дивиться телевізор

Типи матриць у телевізорах: яка краще

Матриця – це основа будь-якого телевізора. Від неї залежить якість зображення на екрані.  Тому матриця є основним критерієм при виборі телевізора. Ми розповімо про типи матриць, їхні переваги, особливості та недоліки.

Матриця – це основа будь-якого телевізора. Саме вона формує зображення, визначає рівень контрастності, деталізації та якість кольору. Таким чином, це має бути основним критерієм при виборі відповідного ТБ. Далі в статті ми розповімо про основні типи матриць, їхні переваги, особливості та недоліки.

LED – надійна класика

ТБ на базі LED зовсім не новинка, вони почали з’являтися ще на початку 2000-х. Рідкокристалічний дисплей зі світлодіодним підсвічуванням витрачає зовсім небагато енергії, демонструє високу якість зображення, але має два істотні недоліки – малі кути огляду та посередня контрастність.

телевізор

На сьогоднішній день LED-телевізори коштують дешевше за інші, тому що технологія добре обкатана і широко поширена. Якщо хочете купити телевізор за мінімально можливу ціну, але щоб він був довговічним та демонстрував якісну картинку, це ваш варіант. Пікселі тут практично ніколи не вигорають, тож у середньому таке ТБ здатне прослужити понад 10 років.

OLED – для тих, хто хоче краще

Конструкційно ці екрани відрізняються суттєво – матриця OLED не має окремого шару з підсвічуванням, тут пікселі працюють за принципом роздільного свічення. Органічні світлодіоди самі можуть випромінювати світло, що дозволяє забезпечити високий рівень контрастності та насиченості. Простіше кажучи, якщо на екрані темна сцена, то для відображення чорних ділянок на дисплеї пікселі просто відключатимуться – і чорний виходить дійсно чорним. З іншими типами матриць така історія не працює, і там через це чорний колір найчастіше виглядає трохи сірим.

До того ж, у OLED максимальні кути огляду – зображення ніяк не спотворюється, з якого б ракурсу ви на нього не дивилися. А ось недолік – відносно малий термін служби, окремі пікселі можуть вигоріти через 2-3 роки активного використання ТБ. Технологія досить нова, і добитися від неї порівнянної з LED довговічності поки що не вдалося. Незважаючи на це люди купують OLED TV, тому що інші матриці сильно програють у плані якості зображення.

QLED – збалансований варіант

Матриці, основу яких світлодіоди на квантових точках. Це перспективна розробка Samsung, яка становить серйозну конкуренцію як традиційним LED-дисплеям, так і OLED. Забезпечують дуже якісну передачу кольорів, демонструють високу максимальну яскравість, мають хороші кути огляду і прекрасну контрастність. Так, у плані контрастності QLED програє OLED, зате дисплеї на квантових точках набагато довговічніші. Власникам QLED не доведеться турбуватися про передчасне вигорання пікселів, а при купівлі дорогого телевізора це найчастіше вирішальний аргумент.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook