Що робити, коли вас затопили сусіди?

Життя в багатоповерховому будинку завжди таїть в собі безліч пригод. На жаль, не завжди приємних. Одна з найпоширеніших ситуацій - затоплення. Передбачити, коли прорве трубу або сусід зверху забуде закрити кран, нереально. Тому і бути готовим до цього не можна. Пропонуємо алгоритм дій, який допоможе зорієнтуватися при виникненні надзвичайної ситуації.

1. Усунути причини затоплення

При затопленні головне швидко зреагувати та усунути причину, щоб не посилювати наслідки шкоди. Якщо ймовірний винуватець потопу не відчиняє двері, слід викликати керівника дому або виконавця комунальних послуг, які приймуть екстрені заходи.

2. Встановити факт збитку

Необхідно написати заяву в ЖЕК або інші органи, які обслуговують будинок. Вони зафіксують факт затоплення за допомогою акту. Вам також доведеться знайти декілька свідків, які розпишуться в документі. В акті повинно бути вказано:

  • дату і місце складання;
  • ПІП того, хто складав акт;
  • адресу квартири, яку затопили;
  • перелік пошкодженого майна із зазначенням видів та обсягів пошкоджень;
  • причини затоплення.

Крім цього, слід запросити фахівця, щоб оцінити розмір збитку за зіпсовані шпалери, підлогу, меблі, техніку. Винуватець має право прийти зі своїми експертами, які зможуть провести власну оцінку. Буде доречно зробити знімки та зняти відео для наочного бачення трагедії.

Дуже важливо! Якщо у вас є договір страхування нерухомості, негайно телефонуйте в страхову компанію. Оператор розповість, які ваші подальші дії.

3. Визначити винувату сторону

Винуватцями затоплення не завжди виступають сусіди. Наприклад, якщо “стояк” вийшов з ладу, вина лежить на ЖЕК. Якщо ж обірвався шланг пральної машини сусіда зверху, то це вже його зона відповідальності.

4. Розв’язання питання про компенсацію збитків

Існує два сценарії розвитку подій. Перший – мирне врегулювання. Це коли винуватець готовий платити за промах. У цьому випадку постраждалий спрямовує претензію про відшкодування збитків із зазначенням суми. Після передачі грошей обов’язково потрібно надати розписку.

Другий варіант – якщо добровільним шляхом не вдається піти, тоді доведеться звертатися до суду. До речі, через суд можна стягнути не тільки матеріальні збитки, а й моральний.

5 пунктів “за” страхування майна

Автострахування або туристичне – для нас цілком буденні речі. До них ми ставимося з розумінням, усвідомленням і обачністю. Але чомусь в тіні залишається захист майна, хоча на нього припадає чимала частка ризиків. Звичайно, вагомий аргумент проти страховки – ще одна стаття витрат. Однак те, що ви віддаєте при покупці договору, набагато менше, ніж сума збитків при форс-мажорі. Так, стандартний поліс обійдеться близько 1000 грн у рік. У той час як ремонт потребує у сотні разів більше вкладень.

Сьогодні ринок страхування пропонує клієнтам універсальні програми, які рятують від фінансових втрат на тривалий термін або короткий. Наприклад, на агрегаторі hotline.finance є можливість купити поліс на термін 15, 30 і 356 днів. Перший два варіанти вдалі, коли людина залишає житло без нагляду і їде на відпочинок. Останній – повна гарантія стабільності. Якщо розкласти по пунктах переваги страхування майна, то отримаємо 5 ключових аспектів:

  1. отримання компенсації від страхової компанії у разі виникнення страхового випадку (пожежа, затоплення, крадіжка, вибух газу, пошкодження димом і т. д.);
  2. можливість оформити поліс, що покриває відповідальність навіть перед сусідами (якщо ви винуватець);
  3. покупка поліса онлайн без огляду нерухомості й великого пакета документів;
  4. широкий вибір програм від СК, які можна підібрати для свого конкретного випадку;
  5. прийнятний цінник на страховку по майну. Таку покупку може дозволити будь-яка пересічна родина.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook