Чотири перевірених способи застосування попелу в саду і на городі

Ніколи не викидайте попіл! Його можна використовувати для лікування хвороб, боротьби зі шкідниками і покращення якості та родючості ґрунту.

Попіл – справжня знахідка для прихильників органічного землеробства. Він містить магній, кальцій, калій, натрій та інші поживні речовини, необхідні рослинам. А ще допомагає боротися зі шкідниками і хворобами, і при цьому він повністю натуральний. Ми розповімо, як попіл застосовувати з користю для саду і городу.

Попіл як добриво

Найчастіше його застосовують для підживлення рослин. Звісно, попіл не може замінити азотні добрива, адже азоту в його складі немає. Зате є близько тридцяти елементів, необхідних для рослин, які сприяють розвитку бактерій, що насичують ґрунт азотом. А ще й попелі багато калію, кальцію.

Найбільша кількість корисних для рослин речовин у попелі з листяних дерев, особливо берези. Найбільше фосфору у попелі соломи пшениці, калію – в попелі стебел соняшнику, кальцію – в попелі хвойних дерев.

  • Для покращення якості ґрунту попіл можна змішувати з торфом, перегноєм, компостом.
  • Також можна готувати розчин попелу та води для кореневого підживлення рослин: у 10 л води треба розчинити 0,5 л попелу, настояти годину і поливати грядки, клумби, кущі і газон.
  • Ще більш ефективна витяжка попелу: 1 скл. попелу залити 3 л окропу, накрити кришкою і залишити на добу. Перед застосуванням розвести водою в пропорції 1:3.
  • Попіл можна вносити у сухому вигляді у посадкові ями, в середньому по 1 жмені у кожну ямку (3/4 скл. на 1 кв. м ґрунту).
  • Для підживлення газону попелом його достатньо розпорошити над травою восени або напровесні щойно розтане сніг.

Попіл для розкислення ґрунту

Більшість рослин не любить закислений грунт. Для пониження кислотності ґрунту замість вапна можна вносити попіл: він “гасить” зайву кислоту, нейтралізуючи рН. А ще це допомагає боротися з бур’янами: лужні ґрунти не любить хвощ, пирій, мокриця.

Однак нагадаємо, що кислий ґрунт подобається хвойним, гортензії, рододендрону, вересу, лохині та іншим культурам. Тому попіл під них вносити не варто.

Попіл як правило для розкислення ґрунту вносять восени з розрахунку 3 скл. на 1 кв. м., розпушуючи після цього граблями.

Попіл проти шкідників і хвороб

Попіл ефективно бореться з деякими хворобами та шкідниками у саду та на городі. Його застосовують проти грибкових захворювань (чорної ніжки, борошнистої роси, сірої гнилі), а також для боротьби зі шкідниками.

Проти слимаків та мурах, присипте ділянку, яку облюбували ці істоти, попелом з розрахунку 2 скл. на 1 кв.м.

Капусту, цибулю та картоплю від шкідників (колорадського жука, цибулевої та морквяної мухи) можна припудрювати сумішшю попелу та тютюнового пилу (норма – 1 скл. на 1 кв.м.).

Проти різноманітних гнилей можна обприскувати рослини розчином попелу. 3 кг просіяного попелу залити 10 л гарячої води, настояти під кришкою 2 доби, процідити, додати 40 г потертого господарського мила, помішати до розчинення. Таким розчином можна обприскувати рослини один раз на два тижні.

Попіл для стимуляції росту

Замість дорогої хімії можна зробити повністю натуральний стимулятор росту для рослин із попелу.

Насіння огірків, помідорів, баклажанів замочіть на добу у розчині попелу (на 1 л води додати 20 г попелу, настояти добу, процідити). У цьому ж настої можна замочувати бульби і цибулини квітів перед посадкою.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook