Город Сад

Як боротися з попелицею на сливі: ефективні народні засоби

Комаха-шкідник здатна не просто висмоктати зі сливи всі життєві сили, а довести її до повної загибелі. Боротьба з попелицею на плодових деревах триває часом не один місяць. Ми розповімо як зберегти врожай, швидко і надовго позбутися проблемної комахи.

Попелиця дає потомство до 20 разів за сезон. Якщо вона тривалий час паразитує на дереві, знищити її непросто.

Коли слива тільки зазнала нападу, можна вдатися до фізичних методів знищення, наприклад, обірвати уражене листя.

Необхідно ретельно оглянути все дерево, щоб не пропустити уражені області. Крім цього, буде корисно скористатися рекомендаціями:

  • Комах можна частково змити струменем чистої води.
  • Вирізуйте молоді пошкоджені пагони, адже вони – улюблена їжа попелиці.
  • Посадіть ранню скороспілу сливу, щоб її життєвий цикл не збігався з розвитком комахи.
  • Часник, посаджений біля сливи, відлякує тлю.
  • Після ручного видалення ураженого листя рекомендується провести обприскування біопрепаратами або народними засобами.

Народні засоби

Боротися з попелицею в саду можна за допомогою підручних і недорогих матеріалів. Популярні народні рецепти проти шкідника:

Розчин оцту. 200 мл на 10 л води. Ефект посилить 50 г натертого господарського мила. Повторну обробку рослин проводять через 3 дні, а для профілактики – 1 раз на місяць.

Дігтярне мило. 300 г подрібнити на дрібній тертці, залити теплу воду – 10 л, ретельно перемішати до повного розчинення мила. Підсилить ефект деревний попіл – 200 г. Розчином можна обробляти дерево влітку, ближче до осені. Вистачить одного обприскування, щоб розігнати комах їдким запахом.

Настій часнику. 100 г очищеного часнику подрібнити, додати 5 л води, два дні настоювати. Перед обробкою додати ще 5 л води, ретельно перемішати, процідити. Обприскувати листя і гілки до 4 разів, з інтервалом 3 дні.

Сечовина. 700 г на 10 л води. Обробку проводять один раз восени, коли листя практично немає. Ретельно обприскують гілки і стовбур, щоб знищити яйця попелиці в корі.

Дата публікації: 07.02.2019 img Поділитися