огірки ялинкою

Саджу огірки “ялинкою”. Місця треба мало, а врожай великий

Огірки я садила по-різному – у відкритому ґрунті й теплиці, підв’язувала і ні. Найбільше сподобалося вирощувати не рядками, а у вигляді "ялинки". Зараз розповім як.

Огірки я садила по-різному – у відкритому ґрунті й теплиці, підв’язувала і ні. Найбільше сподобалося вирощувати не рядками, а у вигляді “ялинки”. Зараз розповім як.

Огірки я вирощую у відкритому ґрунті, але саджу по-особливому. Якось спробувала – і мені дуже припало мені до душі. Це дуже зручно, місця під огірки йде мало! І мені здається, що навіть врожай кращий.

Якщо садити огірки в грядки й не підв’язувати, вони сильно розростаються, плоди на землі брудні, їм докучають хвороби і шкідники. Якщо посадити рядками і підв’язати, треба зробити велику опору, щось придумати із підв’язуванням. А для “ялинки” треба лише одна опора на 10 кущів.

“Так виглядає моя огіркова «ялинка»” (фото автора)

Огірки я сію у травні, коли на вулиці буде постійна тепла погода. Роблю круглу лунку діаметром не менше 1 м. Можна і 2 м, тоді “ялинка” буде більша і пишніша. Добре розпушую землю, додаю компост (1 відро) і попіл (2 склянки), все перемішую.

У центр лунки вкопую металеву 3-метрову трубу діаметром 30 мм (після зміни опалення залишилися). Важливо, щоб вона глибоко ішла в землю, тоді буде більш стійка. Можна взяти будь-яку іншу опору – яку маєте.

У підготовлені лунки по краю розкладаю насіння. На 1 таке коло йде 9-10 насінин. Відстань між насінинами приблизно 30 см. Присипаю землею, добре поливаю і чекаю сходів.

Потім до верху труби прив’язую мотузки, а інший край – до кілочків у землі. Біля кожного куща – один кілочок. По цих мотузочках направляю стебло, а потім огірок сам в’ється.

Збирати урожай з такої ялинки – суцільне задоволення!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook