Сад Садиба

Ягідні кущі вимагають правильного підживлення

Хочете зібрати щедрий врожай ягід? Тоді у період активного росту кушів смородини, аґрусу, малини, порічок та інших своєчасно поливайте та підживлюйте рослини. Ми розповімо, як, чим і коли це робити.

Ягідні кущики краще підживлювати рідким добривом. Підживлюють їх або після поливання, або після дощу. Довкола кущів смородини, аґрусу чи малини (у межах крони) потрібно викопати канавку завглибшки 10 – 15 см для добрив. Ліпше використовувати слабкий розчин (1:10) органічних добрив (коров’як, курячий послід).

Ефективні також обприскування розчинами мінеральних солей. Для цього можна використовувати 0,5% розчин нітрофоски. За такого догляду зменшиться інтенсивність розвитку плям на листках кущів і збільшиться їхня врожайність. Дворазовий обробіток рослин (на початку цвітіння і під час росту зав’язі) 0,01 – 0,02% (1 – 2 г на 10 л води) розчином сірчанокислого цинку може збільшити врожай полуниці на 15-20 відсотків.

У спеку на ґрунті утворюється кірка. Зруйнувавши її, збережете запаси вологи і забезпечите нагромадження живильних речовин у ґрунті. Ворушити ґрунт потрібно і в міжряддях, і в рядках, знищуючи при цьому бур’яни.

Щоб ягоди полуниці не забруднювалися землею, за один – два тижні до того моменту, як дозріє врожай, під рядки підсипають тирсу, солому чи якийсь інший матеріал.

У цей період на полуниці починають утворюватися вуса. Якщо вам не треба посадкового матеріалу, то виріжіть їх (але не обривайте!). Якщо ж вуса потрібні для осінньої посадки, їх зберігають повністю, спрямовуючи в попередньо розпушене міжряддя.

На ділянці малини регулярно видаляють паростки, що хутко розростаються. Найтовстіші пагони біля основи куща залишають, інші вирізають біля самісінької поверхні ґрунту.

 

Дата публікації: 17.04.2021 img Поділитися