Дім Садиба

Плюси і мінуси приватного будинку: що потрібно врахувати при виборі нерухомості

Що потрібно знати при виборі приватного будинку. Які плюси та мінуси має придбання такої нерухомості.

Обираючи нове житло на ресурсі dom.ria.com або за допомогою ріелтора, перш за все, потрібно визначитись із тим, що це буде – квартира чи приватний будинок. У останні роки все більше людей роблять вибір на користь будинку. А от чи виправданим буде такий варіант? Із цим варто розібратись та усе зважити.

Переваги приватного будинку

Серед очевидних плюсів, які має володіння приватним будинком, варто виділити такі:

  1. Незалежність від комунальних служб. Проживання у багатоквартирному будинку накладає певні обмеження, пов’язані із роботою комунальників. До них можуть належати планові відключення гарячої води або електроенергії. І це вже не кажучи про опалення, яке часто вмикається та вимикається без огляду на актуальність. Проживаючи у приватному будинку, про все це можна забути, оскільки контроль над цими аспектами буде здійснюватися самостійно.
  2. Велика площа. Якщо питання великої кількості простору є пріоритетним, придбати будинок замість квартири буде значно дешевше. Крім того, доступним простором в таких умовах можна розпорядитись значно ефективніше. Також варто пам’ятати, що завдяки більшим можливостям, пов’язаним із наявністю власної ділянки, простір можна розширити за рахунок надбудов. 
  3. Організація власного городу. Прибудинковий простір відкриває широкі можливості для прихильників працювати із землею. Можна посадити овочі або фрукти, щоб завжди мати доступ до свіжої продукції рослинного походження. Або можна піти далі та організувати клумбу із гарними квітами.
  4. Тиша та свіже повітря. Заради цих якостей більшість людей, які втомились від міського шуму та метушні, й обирають приватні будинки. У цьому питанні купівля будинку виправдає себе на всі сто відсотків.
  5. Організація простору для відпочинку. Наявність земельної ділянки відкриває широкі можливості. Приміром, можна організувати зону для барбекю, де буде дуже приємно збиратись із друзями на шашлики. Або завжди є варіант зробити басейн чи лазню. 

Недоліки проживання у приватному будинку

Звісно ж, не буває повністю ідеальних речей. Варто знати про мінуси, пов’язані із проживанням у приватному будинку:

  1. Потреба у самостійному прибиранні території. Якщо в умовах міста покосом трави та прибиранням снігу займаються комунальники, у випадку із приватним будинком доведеться все робити самостійно. З іншої сторони, наразі існують сервісні компанії, послугами яких можна скористатись.
  2. Повністю зручно можна проживати лише за наявності машини. Життя за межею міста завжди накладає певні обмеження. Недостатньо розвинута торгова інфраструктура, низька якість доріг та потреба прив’язуватись до графіка руху громадського транспорту можуть нівелювати усі плюси від життя у приватному будинку. Саме тому іноді наявність власного авто є обов’язковою. 
  3. Велика кількість постійної роботи, пов’язаної з організацією благоустрою. Щось постійно потрібно буде утеплювати, заземляти чи встановлювати. Чи будуть подібні клопоти радісним проведенням часу? Питання доволі індивідуальне.

А знайти будинок, який повністю влаштує, можна на інтернет-ресурсі DOM.RIA. Велика кількість найкращих пропозицій та зручна навігація дозволять робити це із максимальним комфортом.

Дата публікації: 21.09.2021 img Поділитися