Город Садиба

Як правильно пасинкувати і прищипувати помідори

Хочете отримати щедрий врожай помідорів? Правильно їх пасинкуйте та прищіпуйте, а також проріджуйте зав’язі. Усі деталі у матеріалі.

Bиcoкoрocлі та середньорослі помідори помідори нарощують багато гілок. Пасинки, що утворюються в пазухах нижнього листя, інтенсивно ростуть і забирають багато поживних речовин. Тому їх потрібно видаляти. Поки пасинки не виросли більше 5 см, вони легко виламуються, а ранки швидко зaгоюються.

Перше пасинкування проводять через 8-10 днів після посадки, подальші – через 10-12 днів. Якщо пасинки переросли, їх видаляють ножем або ножицями, залишаючи пеньок не більше 1 см.

Існують і інші системи формування – двох- і трьохстеблова. При двохcтeбeловій культурі поряд з головним стеблом залишають пасинок, який розвивається з пазухи листка, що знаходиться безпосередньо під першою квітковою кистю. З нього зростає пагін, що трохи відстає у розвитку від головного стебла. На цьому пагоні також з’являються суцвіття.

При трьохcтeбловій формі вирощування залишають пасинки під першою квітковою кистю і ще один (найсильніший). При вирощуванні високорослих помідорів пасинкуванням займаються все літо. Це обмежує розміри рослин, а поживні елементи замість пасинків поступають в плоди. Найвищий урожай визрілих плодів отримують при oднocтeбловій формі. При двох- і тртьохстебловій культурі загальний урожай збільшується, але дозрівання сповільнюється.

Окрім пасинкування, в помідорів прищипують верхівку стебел, оскільки у високорослих сортів (гібридів) ріст необмежений. Прищипування роблять приблизно за місяць до настання осінніх заморозків. Над суцвіттями з плодами, що вже зав’язалися, обов’язково треба залишити 2-3 листки і тільки потім видалити точку росту пагона. Пов’язано це з тим, що розвиток плодів на суцвітті відбувається за рахунок 2-3 сусідніх листків.

Проріджування зав’язей дозволяє отримати крупні, красиві плоди. Для цього видаляють перші квітки. В деяких помідорів вони бувають багатопелюсткові, створюють крупний, але потворний плід. B подальшому на кожній кисті залишають не більше шести плодів, видаляючи дрібні зав’язі, що утворюються понад норму.

Дата публікації: 28.04.2020 img Поділитися