Без категорії Діти

Що подарувати дитині на Миколая і Новий рік: найкращі подарунки для дітей різного віку

Незабаром зимові свята. А ви вже вирішили, що подарувати дитині? Як дізнатися, що вона хоче? Який подарунок буде найкращим , сподобається і водночас буде корисним для дітей різного віку?

Як дізнатися, що хоче дитина на подарунок?

День святого Миколая і Новий рік – казкові свята, яких діти чекають чи не найбільше. І найприємніше у цих святах – подарунки. Для більшості батьків вибір подарунка – непроста справа, адже не всі знають, як догодити дині? Що подарувати, щоб сюрприз вдався і дитині сподобався подарунок.

Звісно, якщо у вашої дитини є хобі – вам пощастило. Подаруйте річ, яка згодиться для улюбленої справи, але яку не купували з певних причин (немає гострої необхідності, висока ціна тощо). Наприклад, яко ваша дитина захоплюється спортом – купіль форму улюбленого спортсмена. Полюбляє хенд-мейд – подаруйте набір цікавої фурнітури, інструменти абощо. Безпрограшний варіант – придбати обновку у колекцію.

Якщо явних вподобань у дитини немає – ситуація ускладнюється. У такому разі, спробуйте дізнатися, що хотіла би у подарунок отримати ваша дитина. Найпростіший спосіб – запровадити традицію написання листів. Це не тільки зручно для батьків (адже суттєво спрощує вибір подарунка), а й корисно (дитина зможе замислитися про свою поведінку, пригадати, що хорошого вона зробила упродовж року, оцінити свої успіхи і досягнення). Навіть якщо ваша дитина ще не вміє писати – це не проблема. Бажаний подарунок вона може намалювати або продиктувати вам зміст листа, а ви вже його напишете та оформите від імені малюка.

Як вибрати подарунок залежно від віку дитини

Малюкам

  • Дитині від 0 до 6 місяців найкращим подарунком буде іграшка, яка відтворює звуки та рухається перед очима. Це можуть бути брязкальця, музичні інструменти, підвісні іграшки, комфортери, іграшки для сну, ігрові килимки, текстильні іграшки або гумові для купання. Пам’ятайте, що іграшка насамперед повинна бути безпечною ля дитини: з якісних екологічно чистих матеріалів, без дрібних деталей, які дитина може проковтнути, має зручно лягати у ручку.
  • Дитині до 1 року найкращим подарунком буде іграшка, які можна вивчати ручками: натискати, витягувати, пересувати, приліплювати. Наприклад, це може бути книжка з фетру з елементами, які можна переміщувати, кубики, пірамідки, музичні іграшки з кнопками.
  • Дітям віком 1-2 роки цікавими будуть іграшки, які можна тягнути або штовхати – біговели, візочки, надувні гумові конячки, каталки та іграшки на шнурочку. Дівчаткам у цьому віці подобаються іграшки, про які можна піклуватися (наприклад, пупси, ляльки, тваринки, яких можна годувати, вкладати спати, водити на прогулянку тощо).

Від 2 до 5 років

  • У віці 2-3 роки дітям подобається майструвати, готувати їжу, прибирати, ремонтувати, тобто наслідувати дорослих і робити те, що й вони.Тому у такому віці будуть доречні подарунки у вигляді іграшкових інструментів, посуду, приладдя або побутових приладів. Головне – щоб вони були реалістичні. Також доречними будуть набори для творчості для найменших діток (фломастери, розмальовки, тісто для ліплення, пальчикові фарби), а також іграшки, які розвивають дрібну моторику: із шнурівками, застібками, замочками, гудзиками тощо. Уже можна дарувати пазли та мозаїку, найкраще – з великими елементами.
  • Дітям у 3-4 роки подобається виконувати роль дорослих професій: лікаря, перукаря, майстра, продавця. Тому такі ігрові набори будуть дуже доречними. Час дарувати іграшковий спецтранспорт: пожежну машину, швидку допомогу, кран тощо. Для розвитку пальчиків підійдуть великі намистини, які можна нанизувати на шнурівку. Дітям такого віку можна дарувати стійкі самокати на трьох колесах.
  • Коли дитині 4-5 років, їй сподобаються речі із символікою улюблених мультяшних героїв: іграшка, одяг або сумочка з принтом, книжки з історіями про героя. Підбирайте книжки і пазли відповідно до віку. Лялькові будиночки, іграшкові меблі, одяг для ляльок – усе це неодмінно сподобається, адже дозволяє вигадувати різні сюжети і розвивати власну гру. Хлопчикам будуть до вподоби автореки, заправки, будмайданчики тощо, які мають багато елементів, що здатні взаємодіяти, пересуватися і таким чином також вигадувати власну історію, гру.

Дошкільнятам і школярам

  • У 5-6 років будуть доречними подарунки, які стосуються підготовки до школи. Адже всі діти у цьому віці мріють якнайшвидше подорослішати. Різноманітні азбуки, планшети, магніти, трафарети, розмальовки, конструктори, головоломки, настільні ігри. Якщо дитина збирає колекцію іграшок, вона неодмінно зрадіє новому експонату, нехай він буде рідкісний або особливий.
  • У 6-8 років школярі не відмовляються від іграшок. Невеликі фігурки діти часто носять з собою у школу, щоб погратися з однокласниками, які мають такі ж вподобання. У цьому віці також варто дарувати іграшки на радіокеруванні, інтерактивні, електронні. Доречними будуть головоломки, конструктори, набори для моделювання, енциклопедії.
  • У віці 9-10 років найкращими іграшками для дітей будуть настільні ігри, які дозволяють бавитися з однолітками або у сімейному колі; набори для хенд-мейду; великі конструктори; набори фокусника, детектива, дослідника тощо.
  • Підліткам сподобаються такі подарунки: гаджети т аксесуари до телефона (безпровідні навушники, павер-банк, музична колонка, лед-лампи з тримачами для телефона дляселфі та відео, фітнес-браслет, розумний годинник тощо). Настільні ігри – безпрограшний варіант: вони можуть бути логічні, емоційні, для розвитку пам’яті, фінансові тощо. Дівчаткам сподобаються ювелірні прикраси, косметика, парфуми, манікюкний набір, органайзери та скриньки, набори для творчості, щоденники-мотиватори. Декор для кімнати: оригінальна фоторамка, цікавий будильник або настільна лампа абощо.
Дата публікації: 10.12.2021 img Поділитися