стосунки у сімї

Простий спосіб зрозуміти, що у вашій сім’ї щось не так

Психологиня підказала простий спосіб, як зрозуміти, що у вашій сім'ї щось не так, і "Титанік" вашого шлюбу вже наскочив на айсберг.

Є у нашої психіки “чудова” властивість: не помічати проблеми. Ми довго-довго ігноруємо не лише дзвіночки, а й цілі набати, що стосунки дали тріщину. Зрідка на периферії свідомості проскакує думка: “Щось не так”. А слідом за нею йде купа виправдань: втомилися, треба у відпустку, поганий день видався і т.д. Якщо ви зловили цю думку за хвостик, досить легко перевірити, чи справді вас турбує тимчасове явище, чи ваш “Титанік” вже налетів на айсберг і повільно йде на дно.

Як зрозуміти, що почуття охололи

Ознаки, які явно свідчать про охолодження почуттів:

Інтерес

Якщо ви перестали помічати інтерес в очах вашого партнера, коли ви розповідаєте про свої робочі чи повсякденні справи, або навіть про те, що сьогодні вийшло найкраще, – це тривожний знак. Причому неважливо, про що ви розповідаєте: цікаве питання студента на лекції, новий підхід до лікування простих хвороб, цікава фраза у продажах, смішний малюнок на асфальті, яскравий заголовок у статті абощо – те, що запалює вам душу.

Інтим

Ви перестали відчувати сексуальний потяг. І це вже серйозна ознака. Фізична близькість як хімічна реакція є доказом любові і потягу один до одного. Якщо ж вам не хочеться кохатися, це організм сигналить, що вам потрібно терміново вжити заходів для порятунку ваших стосунків. Звичайно, тут можуть бути об’єктивні причини, наприклад, деякі лікарські препарати знижують лібідо, але я говорю про випадки, коли ніякі сторонні фактори не впливають.

Дозвілля

Спочатку вам подобалося розважатися і проводити час разом, дивитися серіали або сплавлятися на байдарках, ходити в кіно або долати квести, а сьогодні вам набагато цікавіше зустрітися зі своїми подругами, а чоловікові вирушити в бар із друзями. Якщо це ваша домовленість, і ви робите це усвідомлено, це навіть чудово, що кожен має своє життя, яке привносить різноманіття у рутину. Але якщо ця ситуація повторюється, а спільного проведення часу для спільного задоволення не стало, пора задуматися.

Ваш партнер перестав дивувати/захоплювати вас

І він не хоче робити щось, щоб викликати вашу усмішку чи захоплення. Він перестав робити вам знаки уваги навіть у дрібницях, як, наприклад, зайшовши в магазин поза списком купити вам улюблену шоколадку. Особливо важливо, якщо ви самі перестали чекати цього від нього. Це симптом втрати інтересу, треба звернути на нього увагу.

Несподіваний сигнал

Якщо ви з’ясовували стосунки бурхливо і часто, а зараз раптом настало затишшя, то це зовсім не такий добрий знак, як здається багатьом. Хтось із класиків сказав, що найстрашніше не сварки, і навіть не ненависть, а байдужість, і ось це охолодження запалу – явна його ознака.

Причини розколу можуть бути різними. Головне їх помітити. І якщо це сталося, жодна методика вам вже не потрібна. Тому у всіх науках нашого світу, як у суспільних, гуманітарних, так і в точних, першим способом дослідження є спостереження. І в психології це теж працює.

Авторка – психологиня Ольга Пегіна

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook