Чому виникає криза у сучасної сім’ї

На жаль, мало сімей знає, як правильно і безболісно виходити зі сварки. Як зберегти стосунки, повернути любов, пристрасть у взаєморозуміння?

На стадії закоханості партнери рідко можуть роздивитися недоліки. І вже тим більше тверезо подумати, з якими реально миритися все життя, а з якими – ні. Сімейні проблеми з’являються поступово. Як правило, невдоволення один одним збирається місяцями, а то й роками. А потім приходить логічне завершення – кришка чайника, що закипає, починає підстрибувати все вище і вище, поки зовсім не впаде.

На жаль, мало сімей знає, як правильно і безболісно виходити зі сварки. Ми починаємо ображатися, замикатися у собі. Не замислюючись про те, що кожен такий випадок віддаляє близьку, кохану людину все більше і більше. І проблеми у стосунках з чоловіком/дружиною від цього не вирішуються, а лише навпаки – стають глибшими.

Якщо ви обидва розумієте, що хочете повернути любов, пристрасть та розуміння, і шукаєте допомогу, ми радимо звернутись до хорошого сімейного психолога  meclee. Спеціаліст не вирішить миттєво ваші проблеми, але на сеансах поставить правильні питання, щоб ви могли самі оцінити складність ситуації в сім’ї. І поступово, шляхом розмов та прийняття правильних рішень, вийти на новий рівень та жити щасливо.

Типові критичні періоди у житті сім’ї

Тоді, коли люди не хочуть чути один одного. Начебто слухають, а результату нема. Просто кожен зациклений на цей момент на собі, своєму пораненому его, і ніяк не хоче йти на поступки, домовлятися і повертати щастя в сім’ю.

Психологи відзначають, що сімейні сварки найчастіше трапляються у такі періоди:

  1. Протягом першого року спільного життя: відбувається так зване «притирання», коли дві різні людини раптом опиняються на одній житлоплощі та налагоджують спільний побут. Часто це відбувається з множинними з’ясуваннями відносин, хто правий хто винен.
  1. Відразу після народження дитини. Жінка занурюється у турботу про малюка, а чоловік почувається покинутим. Але на цьому фоні виникають образи, які обов’язково потрібно промовляти. Розбіжності можна вирішити, якщо не допускати мовчання після сварки, а разом зосередитися на причинах.
  1. Через 7-10 років життя у шлюбі подружжя може досить сильно віддалитися один від одного. І навіть розійтися назовні з незнання, якщо вчасно не звернутися до психолога для сімейної пари. Щоденна рутина та побут заїдає як чоловіка, так і жінку. І якщо обоє просто пливуть за течією, або врятувати сім’ю хоче тільки хтось один – стосунки приречені на провал.

Психотерапевт для пар може пояснити, що стан апатії між подружжям пов’язаний із загальною втомою та завантаженістю, а також зниженням частоти інтимної близькості. Це можна виправити, і досить швидко.

  1. У віці близько 40 років знову прийдуть ті ж самі відчуття. Подружжя добре знає одне одного і у стосунках немає нічого нового. Часто в обох опускаються руки: незрозуміло, як припинити скандали в сім’ї, що висмоктують усі сили?

Причина проста: чоловіка все влаштовує, він уже не хоче дарувати квіти та водити на прогулянки свою даму серця. Жінці навпаки цього хочеться з подвоєною силою. Адже життя продовжується, відчувати себе «списаним з рахунків» немає бажання.

Сімейна психотерапія – невід’ємна частина стосунків, де люди справді люблять і дбають про свою пару.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook