не можна давати котам

Що не можна давати котам: перелік заборонених продуктів

Ви будете здивовані, але деякі звичні продукти не можна давати котам. Навіть якщо вони дуже сильно просять!

Багато господарів годує котів не кормом, а продуктами зі свого столу або холодильника. І навіть не здогадуються, що деякі “людські” продукти небезпечні для домашніх улюбленців! Ми розповімо, що не можна давати котам і чому.

Які звичні продукти не можна давати котам

  1. Молоко. Кіт, який п’є з мисочки молочко – стереотипна, але хибна картинка, яка вводить нас в оману. Молоко підходить тільки для кошенят, до шести місяців. Коров’яче молоко не є природною їжею для дорослих котів. Може викликати діарею. Натомість нежирні кисломолочні продукти, як-то сир або кефір – чудова доповнення котячого меню, але тільки як ласощі.
  2. М’ясо – для котів ок, але не все: від сирого м’яса тварина може заразитися гельмінтами, свинина – надто жирна, сира печінка – важка для травлення (краще надавати перевагу вареній і в невеликій кількості), смажене м’ясо і сало – їжа не для котів. Невеликі кісточки можуть застрягнути у горлі, а трубчасті – травмувати гортань і слизову шлунка, жили призводять до кишкової непрохідності. Коту можна давати такі види м’яса, як курятина, індичатина, яловичина, кролятина. Із субпродуктів згодяться курячі серця, шлунки, яловича печінка, язик і серце.
  3. Риба. У природі коти рибу не їдять. Тому її кількість у раціоні котика краще обмежити й обирати випатрану морську (палтус, тріска, пеленгас, хек, камбала). Давати рибу можна не частіше як один-два рази на тиждень.
  4. Ковбаса і сосиски – їжа не для котів. Навіть якщо тваринка від аромату копченостей шаленіє!

Кіт сильно линяє: що робити і чому це відбувається

Продукти протипоказані котам

  • Картопля. Організм кішки не може перетравлювати крохмаль. А оскільки у картоплі високий вміст крохмалю, цей продукт не підходить для вашого улюбленця.
  • Капуста, горох, квасоля. Деякі коти залюбки їдять овочі, однак не всі для них корисні. Наприклад, капуста і бобові можуть викликати здуття і завдавати дискомфорту вашому пухнастику.
  • Гриби. Навіть якщо кіт шаленіє від смаку грибів, їх давати не варто: вони надто важкі для травлення для котячого організму.
  • Виноград і родзинки можуть викликати у кота отруєння, спричинити проблеми з нирками.
  • Від солодощів у котів псуються зуби, може розвинутися цукровий діабет. У тому числі під забороною шоколад – він може провокувати проблеми із серцем.
  • Сире яйце підвищує ризик інфікування сальмонельозом, а сирий білок перешкоджає засвоєнню вітаміну В, що погано впливає на здоров’я шкіри та шерсті котика. Давати коту можна тільки варені яйця, не більше, ніж одне на тиждень.
  • Сіль спричиняє дисбаланс електролітів, може викликати блювоту, судоми.
  • Хліб і макарони при зловживанні викликають здуття.

10 способів, якими ваш кіт каже “я тебе люблю”

Помилки у годуванні котів

Різним котам – різний корм. Обираючи корм, слід врахувати:

  • вік кота (для старих котів потрібен менш жирний і менш калорійний корм),
  • породу,
  • фізіологічні особливості (вагітність, лактація, активність) (наприклад, для кошенят і вагітних киць потрібен високий вміст білку у раціоні),
  • стан здоров’я (наприклад, стерилізованим котам потрібен низькокалорійний корм).

Тварина має бути сита й отримувати достатню кількість корисних речовин, але її не можна перегодовувати. Ожиріння і супутні проблеми зі здоров’ям у котів – дуже поширена проблема.

Не можна різко переходити на інший корм. Це може викликати блювоту та діарею. Також не можна змішувати різні види кормів, поєднувати в одній мисці сухий корм і консерви, готові корми і натуральне харчування – це призводить до нетравлення.

Для збалансованого раціону кота, якщо ви його годуєте натуральними продуктами, повинно бути 70% м’яса і 30% круп, овочів, кисломолочних продуктів.

  • Якщо годувати кішку лише м’ясними продуктами, то в її організмі буде надлишок білка. Це призводить до хвороб сечовивідної системи.
  • Якщо раціон буде складатися виключно з одного і того ж білка, наприклад, курки, то в організмі тварини може утворитися дефіцит деяких корисних речовин.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook