Дім Садиба

Кіт сильно линяє: що робити і чому це відбувається

Кожен, у чиєму домі живе кішка, добре знайомий з такою проблемою, як линька. Але якщо звичайна зміна шерсті для тварин є нормою, то ситуація, коли кіт линяє дуже сильно і безперервно, вже змушує хвилюватися. Що робити в такому разі?

Чому кішки линяють?

Причин, чому линяє кіт або кішка, існує безліч. Деякі з них пов’язані з фізіологією здорової тварини, інші, навпаки, вимагають втручання ветеринара.

Головна причина линьки пов’язана з тим, що в різний час року кішці потрібна різна густина хутра. У дикій природі будь-який хижак змінює шерсть двічі на рік: весною, коли після холодної зими тварина скидає теплу «шубку», і восени, коли приходить пора знову обростати пухнастим хутром перед холодами. Хвилюватись в цей період немає сенсу, хоча з боку може здатися, що тварина облазить і ось-ось позбудеться шерсті – так її багато.

Інші можливі причини не такі безпечні. Линька може бути результатом серйозних проблем зі здоров’ям.

Ось лише найпоширеніші з них:

 1. Хвороби шлунково-кишкового тракту. При такій проблемі продукти розпаду затримуються в кишечнику і отруюють організм, а поживних речовин, навпаки, надходить недостатньо.
 2. Захворювання шкіри – наприклад, дуже небезпечний для кішок стригучий лишай.
 3. Паразити. До них відносяться не тільки блохи, через які нещасні тваринки до крові розчісують собі шкіру і вигризають шерсть, намагаючись позбутися від свербіння, але і глисти.
 4. Хвороби нирок та інших органів сечовивідної системи.
 5. Запалення параанальних синусів, що викликає свербіж і сильний біль. У цьому разі кіт може самостійно «вилизати» живіт майже до голої шкіри. Вся ліквідована шерсть, зрозуміло, залишиться на килимі, тому помітити проблему буде нескладно.
 6. Постійні стреси.
 7. Неправильно складений раціон. Тваринам різного віку та порід потрібен різний корм, адже і потреби в поживних речовинах будуть у кожному разі різними. Якщо вітамінів або мікроелементів буде мало, шерсть спершу потьмяніє, а потім і зовсім почне випадати.

Все перераховане може завдати серйозної шкоди здоров’ю кота, тому при найменших підозрах на ненормально сильну линьку потрібно нести вихованця до ветеринара. І в першу чергу – робити аналізи на паразитів і вірусні інфекції. Самолікуванням не можна займатися.

Іноді питання, чому здорова на вигляд кішка раптом починає сильно линяти, вирішується дуже просто: у багатьох “мурчиків” шерсть випадає під час вагітності. Небезпеки це не має, та й в будь-якому випадку, з появою кошенят самка зазвичай вигризає шерсть на животі, щоб дитинчатам було простіше знаходити соски.

Ще однією причиною занадто рясної линьки можна назвати старість. Багато тварин у похилому віці починають лисіти; виглядає це деколи моторошно, але тут вже нічого не зробиш. Всі життєві процеси після 10–13 років у котів сповільнюються, волосяні цибулини перестають тримати шерсть. У цій ситуації залишається лише змиритися і стежити, щоб через рідку шерсть тварина не мерзла.

Що робити, якщо кіт сильно линяє?

Питання, що зробити, щоб кіт не линяв, хвилює всіх без винятку господарів. Зрозуміло, найголовніше – якомога швидше виключити можливість будь-якої хвороби. Лише після цього можна вирішити проблему.

Часто достатньо виконати кілька простих дій:

 • замінити корм на якісніший або відповідний цій породі;
 • дати ліки від глистів (в ідеалі, це потрібно робити регулярно, двічі на рік, але багато власників забувають про таку профілактику);
 • припинити палити в кімнаті, де кіт проводить багато часу;
 • позбавити тварину від стресу – наприклад, заборонити маленькій дитині чіпати кота, не забувати виносити кота з кімнати, перш ніж починати сушити волосся феном.

У випадку проблем зі здоров’ям, зазвичай, достатньо вилікувати тварину, щоб забути про занадто сильну линьку до наступного сезону зміни шерсті.

Дата публікації: 28.03.2019 img Поділитися