Усі хочуть мати красиве подвір’я, з ошатними квітниками та цікавими композиціями, і щоб це потребувало мінімум догляду. Адже після роботи і домашніх клопотів, на турботу про рослини майже не залишається сил та часу. А якщо квітник на дачі, де ви буваєте лише час від часу? Сад вихідного дня – ідеальний варіант. Та чи реальний? Що потрібно для того, щоб сад, квітники та декоративні композиції забирали мінімум часу на догляд і при цьому мали охайний вигляд?
Щоб квітник потребував менше догляду
Якщо ви прагнете мати красиво озеленене подвір’я, при цьому хочете менше часу і зусиль витрачати на догляд за ним, потрібно дотримуватися певних правил.
- Озеленення потрібно починати з плану. Якщо його немає – вам доведеться багато разів усе переробляти. А час, сили і гроші. А якщо роботи багато, а результату не видно, то з часом взагалі зникає бажання будь-що робити. Намалюйте план, який включатиме будівлі, доріжки, дорослі дерева, а вже потім беріться за планування квітників та композицій. Цей план не дає стовідсоткову гарантію, що ви нічого не будете переробляти. Але він значно заощадить ваші ресурси і спростить процес.
- Не беріть за зразок ескізи квітників та композицій, які є в інтернеті. Це може бути просто красива картинка. Усі рослини, які на зображені на ескізі, потрібно спершу ретельно вивчити: чи дійсно вони добре співіснуватимуть? Чи матимуть такий розмір у дорослому віці, як зображено на малюнку? Чи однакові у них вимоги до ґрунту, поливу, освітлення? Чи добре вони співіснуватимуть?
- Вивчіть кліматичні особливості вашого регіону, мікроклімат конкретної земельної ділянки (тип ґрунту, висота залягання ґрунтових вод, розміщення світла і тіні, тривалість затінення та освітлення протягом дня). Зверніть увагу на рослини, яким буде комфортно саме у вашому саду. Подивіться, що добре росте у сусідів, які квіти і кущі тішать око.
- Перш ніж запланувати посадку будь-якої рослини, знайдіть усю інформацію про неї: вимоги до умов вирощування (освітленість, тип ґрунту, полив тощо), особливості догляду, чутливість до хвороб і шкідників.
- Якщо ви остаточно не визначилися, який саме квітник або композицію хочете мати, можете розпочати зі створення монохромних (одноколірних) квітників. Вони мають стильний та охайний вигляд. Наприклад, у рожевому квітнику можна поєднати хвойні рослини з гортензіями, півоніями, дельфініумом, дерном, ліліями.
- Обов’язково враховуйте розмір дорослих рослин. Дуже часто припускаються помилки при посадці хвойних рослин: саджанці розміщують надто густо, і через десять років квітних перетворюється на хащі. Рослини не мають глушити одна одну, добре освітлюватися і провітрюватися – тоді вони гарно розвиватимуться і менше хворітимуть.
Струмок із квітів: 15 ідей оригінального оформлення квітника
Як підібрати невибагливі рослини?
Скільки часу йтиме на догляд за садом, значною мірою залежить від вибору рослин.
- Надавайте перевагу рослинам, які зимують без укриття. Встановлення укриттів та їх прибирання навесні – це чималий клопіт. І при цьому завжди є ризик, що рослина підмерзне або зіпріє – цей процес потребує знань та досвіду. Буде краще, якщо рослини будуть стійкими до низьких температур.
- Автоматичний полив суттєво спростить ваше життя. Зробіть його – і ви не пошкодуєте. Це значно дешевше, ніж пересаджувати весь квітник після посухи, і безумовно значно простіше, ніж постійно носити відра з водою.
- Якщо ви не надто любите стригти рослини, обирайте ті, які не потребують частих стрижок.
- Звертайте увагу, чи рослини не є “агресивними”, як швидко вони розростаються і завойовують сусідні ділянки. Інакше доведеться постійно боротися з порослю. Інша річ, якщо вам треба швидко озеленити чималу територію.
- Мульчування насаджень також значно спрощує життя садівнику. Мульча утримує вологу у ґрунті і запобігає росту бур’янів.
Квітник на ґанку: 40 цікавих ідей, як прикрасити квітами вхід у дім