Діти швидко ростуть, через що одяг і взуття їм потрібно купувати частіше, ніж дорослим. Це з’їдає солідну частку родинного бюджету, тож усі батьки колись починають замислюватися над тим, чи можна заощадити на оновленні дитячого гардеробу? Можна! Візьміть до уваги три простих правила, які навчать вас розумно економити на дитячих речах, не жертвуючи їхньою якістю і привабливістю.
Визначтесь із базовим гардеробом
Аби вберегти себе від непотрібних покупок на розпродажах, раз на рік складайте список базового дитячого гардеробу. Це зорієнтує вас у тому, що в дитини вже є, що їй потрібно придбати і що їй точно не знадобиться найближчим часом. Для кожної вікової категорії «база» буде різною, але загалом кожній дівчинці і хлопчику на рік потрібен такий мінімальний набір:
- верхній одяг – по одному предмету на кожен сезон;
- взуття – зимові чоботи, демісезонні черевики, гумові чоботи, туфлі повсякденні і святкові, спортивне взуття, літні босоніжки;
- головні убори, шарфи і рукавички – по два комплекти на зиму і міжсезоння;
- светри/джемпери – два вовняних на зиму і два бавовняних на міжсезоння;
- гольфи – два на весну і осінь;
- джинси/брюки – утеплені брюки на зиму, вельветові брюки на міжсезоння, бриджі чи капрі на літо, дві пари джинсів;
- сорочки/блузки – по два-три предмети;
- футболки/майки – п’ять-сім моделей;
- шорти – дві-три пари різної довжини;
- сукні і спідниці для дівчат – по дві позиції на кожен сезон.
Порівняйте свій список наявних речей із цим мінімальним набором – якщо у вас є принципові прогалини, варто докупити необхідні позиції. Але тут дотримуйтесь двох правил. По-перше, перед тим, як щось придбати, подумайте, з чим можна буде поєднувати новий одяг – не купуйте того, що не вписується у гардероб дитини. По-друге, віддавайте перевагу перевіреним брендам – їхня репутація є гарантією того, що ви купуєте якісний одяг, який не доведеться викидати після двох-трьох використань. Один із таких надійних брендів – Zara https://kasta.ua/brand/Zara/, у якого є спеціальні лінійки дитячого одягу.
Продавайте малі речі
Якщо дитина виросла з одягу чи взуття, це ще не привід віддавати його родичам чи викидати. Це хороший шанс повернути певний відсоток від його вартості. Як? Виставивши речі на продаж. Відберіть одяг і взуття, що мають товарний вигляд, і сфотографуйте їх з кількох ракурсів. Розміщувати оголошення можна на кількох майданчиках:
- на спеціальних дошках оголошень;
- на батьківських форумах і сайтах;
- у батьківських спільнотах у соцмережах.
Купуйте в інтернет-магазинах
Коли прийде час купувати дитині новий одяг, робіть вибір на користь інтернет-магазинів. Вони вигідно відрізняються від торгових центрів щонайменше двома чинниками.
Перший – низька ціна. Інтернет-магазин не має витрат на оренду приміщень, зарплату консультантів і обслуговування торгових залів, тому фінальна вартість товару тут менша, ніж в офлайн-моллах.
Другий – спецпропозиції. Онлайн-майданчики регулярно практикують різні акції: сезонні, святкові, спеціальні. Наприклад, в інтернет-магазині Kasta одночасно може діяти кілька десятків акцій, що дає змогу придбати бажаний товар за суттєво зниженою ціною.