Город Садиба

Розсада – рулетом!

Можна зробити «швидкий» рулет – без ґрунту. Але в такому краще тільки пророщувати насіння.

Якщо у вас вузькі підвіконня, лоджії немає, тому головна проблема – як розмістити на невеликій площі якомога більше розсади. Вирощувати розсаду можна у рулетах.

Для «рулетів» наріжте підстилку під ламінат (завтовшки 2 мм) смужками завширшки 10 см, на них покладіть туалетний папір, збризніть водою. Розкладіть на папір насінини на відстані 2 см від верхнього краю і по 3 см одна від одної. Посипте тонким шаром ґрунту (1 см), накрийте ще однією смужкою паперу і плівки. Усе згорніть рулончиком, натягніть гумку (щоб не розгорнувся), поставте у піддон (насінням догори), полийте і налийте трошки води у піддон, накрийте торбинкою (щоб утворився парник) і поставте у тепле місце.

Щойно з’являться сходи, поставте рулет на сонячне підвіконня. Час від часу у піддон доливайте воду (ґрунт не поливайте). Добрив не додавайте, щоб розсада не витягувалася.
Можна зробити «швидкий» рулет – без ґрунту. Але в такому краще тільки пророщувати насіння, а вирощувати рослини більшого розміру, сіянці і саджанці, краще із додаванням ґрунту (поживне середовище).

Коли сіянці сходять і на них з’являється по два листочки, розгорніть рулончик і разом із розкислим папером пікіруйте у ґрунт. Накрийте обрізаними пляшками (без корка). Пляшки не знімайте, доки розсада не приживеться.

Дата публікації: 18.02.2017 img Поділитися