як приготувати розпушувач своїми руками

Розпушувач для тіста більше не купую – роблю сама!

Іноді буває: починаєш готувати тісто і виявляється, що закінчився розпушувач. У мене таких проблем більше немає: розпушувач роблю сама.

Як приготувати розпушувач? Чи буде він такий же добрий, як купований у магазині? Відповідь однозначна: так! Розпушувач для тіста не тільки можна приготувати вдома із простих продуктів своїми руками, він ще й дешевший буде, ніж магазинний!

Ще один плюс: такого розпушувача виходить багато. Тому ніколи більше не виникне ситуації, коли ви запланували щось спекти і раптом виявили, що розпушувач закінчився, і треба бігти в магазин. Він тепер завжди буде під рукою і в достатній кількості!

Уже багато господинь перейшли з купованого розпушувача на домашній. Адже його зовсім просто приготувати. Та й якихось особливих продуктів не треба – лише сода, борошно, крохмаль і лимонна кислота.

Ми хочемо поділитися рецептом і розповісти, як приготувати розпушувач в домашніх умовах, аби ваша випічка завжди вдавала пухкою і красивою!

Як приготувати розпушувач

  • 3 ч. ложки лимонної кислоти, 5 ч. ложки соди, 6 ч. ложки борошна, 6 ч. ложок крохмалю.
Усі продукти потрібно ретельно перемішати, всипати в банку і закрити кришкою. Зберігати готовий домашній розпушувач треба у сухій щільно закритій банці в темному місці. Та найкраще готувати такий розпушувач безпосередньо перед приготуванням випічки і в невеликих кількостях.
Якщо дуже спрощено, то розпушувач – суміш кислоти, соди і буферу (речовина, яка не дає активно контактувати між собою лугу і кислоті). Сода – це лужна сіль. При взаємодії з кислотою, вона розкладається на воду, сіль і вуглекислий газ (саме він і допомагає підняти тісто).
Якщо ми купили розпушувач, то в ньому на заводі вже змішали соду і кислоту у правильних пропорціях таким чином, щоб кількості кислоти повністю вистачило на ту кількість соди, що є в пачці. Для того, щоб сода не прореагувала з кислотою безпосередньо в пачці (а нам потрібно в духовці під час випікання (бо якщо прореагує в пачці, то під час випікання вже не буде підносити тісто) і підмішують буфер.
Буфером може бути як борошно, так і крохмаль. Краще використовувати крохмаль. Для того, щоб кислота прореагувала з лугом, потрібна волога. Вологу ці сполуки можуть натягнути навіть з повітря. І прореагувати між собою прямо в пачці. А крохмаль не дасть цьому статися. Бо він активно і швидко вбирає вологу з повітря.
Рецепт і фото Іванни Луць
Читайте також:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook