Ріпакова олія

Ріпакова олія – золото, про користь якого ви не здогадуєтеся

А ви використовуєте ріпакову олію для приготування страв? Ще ні? Тоді вам варто дізнатися, за які корисні властивості ріпакову олію називають золотом.

Ріпакова олія забезпечу організм цінними жирними кислотами, вітамінами та мінералами, ідеально підходить для приготування страв, позитивно впливає на стан шкіри, волосся та нігтів. І це не диво-еліксир, а ріпакова олія, яку здавна називають “золотом”. Ми пояснимо, в чому її користь.

Здорова, збалансована дієта повинна складатися з білків, вуглеводів і жирів. Останнє ми часто обмежуємо або зовсім виключаємо зі свого меню, віддаючи перевагу модним “нежирним” дієтам. Перш ніж ухвалити такі радикальні рішення, варто усвідомити, що не всі жири однозначно вважаються шкідливими, а деякі з них навіть необхідні нашому організму для нормального функціонування.

Якщо ми хочемо подбати про своє здоров’я та гарну фігуру, краще зменшити споживання тваринних жирів на користь рослинних. Обираючи олію, ми рідко звертаємо увагу на ріпакову. А вона вважається однією з найкорисніших. Це не тільки цінне джерело поживних речовин, але й чудове смачне доповнення до багатьох страв – як гарячих, так і холодних, а також закусок.

Як виготовляють ріпакову олію?

Основою, з якої виробляють цей корисний рослинний жир, є насіння ріпаку. Чорне насіння – на відміну від інтенсивно-жовтих квіток цієї рослини – спресоване. Отриману з нього олію очищають від потенційно шкідливих речовин. Якщо продукт пройшов екстракцію, його можна піддати м’якій рафінації. Приблизно з 3 кг насіння виходить 1 літр ріпакової олії. 

Рафіновану ріпакову олію варто використовувати при варінні, смаженні та запіканні, оскільки вона чудово працює при високих температурах і не втрачає своїх цінних поживних властивостей. Водночас це чудове доповнення до салатів і всіляких салатів, соусів. 

Не вся вівсянка корисна: яку обрати, а яку їсти не варто

Чим корисна ріпакова олія?

Хоча на ринку можна знайти багато олій, ріпакова виділяється з-поміж усіх за користю для здоров’я. Це чудове джерело вітамінів – насамперед Е, К і провітаміну А.

  • Вітамін Е є цінним антиоксидантом, який ефективно бореться з вільними радикалами, тобто речовинами, які прискорюють старіння шкіри та організму. 
  • Вітамін К відіграє ключову роль у належному функціонуванні кровоносної системи, зокрема, бере участь у процесі згортання крові. У його завдання також входить підтримка кальцієвого обміну на належному рівні, протигрибкова і знеболювальна дія, а також профілактика раку.
  • Провітамін А, бета-каротин, є речовиною, яка позитивно впливає на зір і, як антиоксидант, перешкоджає розвитку ракових клітин.

Найважливішими речовинами, які містять рослинні жири, омега-3 і омега-6 кислоти. У цьому плані ріпакова олія перевершує інші рослинні жири. У ріпаковій олії співвідношення кислот n-6 до n-3 становить 2:1 і вважається майже ідеальним. 

Для чого нам потрібні жирні кислоти? Їх роль полягає насамперед у забезпеченні правильного функціонування нервової системи. Включаючи ріпакову олію у свій щоденний раціон, ми забезпечуємо кращу концентрацію, пам’ять і емоційну рівновагу.

Ріпакова олія
Ріпакова олія

Як вживати ріпакову олію, щоб отримати від неї максимальну користь?

Ріпакова олія є чудовим помічником на кухні та смачним доповненням до багатьох страв. Однак, щоб отримати від неї максимальну користь, вам слід знати, як її правильно використовувати.

  1. Ріпакову олію холодного віджиму слід використовувати для холодних страв – салатів, соусів, соусів. Її не можна нагрівати, інакше висока температура позбавить корисних властивостей.
  2. Рафіновану ріпакову олію можна використовувати для смаження, запікання та варіння, оскільки термічна обробка не впливає на її поживні властивості. Крім того, приготування страв з ріпаковою олією покращує їхній смак. Рафіновану ріпакову олію також можна сміливо використовувати у випічці як альтернативу маргарину або маслу.

Особливо ріпакову олію оцінять люди, які важко сприймають гіркоту оливкової та інших олій із характерними смаками та ароматами. На відміну від більшості олій, ріпакова має нейтральний смак.

Правила зберігання і використання олії

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook