Як діагностувати
Ефективним методом ранньої діагностики раку органів травної системи є ендоскопія. Лише ендоскопія дозволяє побачити підозрілі утворення в стравоході, шлунку, дванадцятипалій кишці, товстому кишківнику, виконати біопсію (взяття часточки слизової для гістологічного дослідження), а також провести видалення зміненої ділянки, уникнувши в майбутньому важкого захворювання і можливої складної операції та лікування.
Хто в групі ризику
Пройти обстеження насамперед потрібно людям, які належать до групи ризику. А це ВСІ ЗДОРОВІ жінки і чоловіки після 50 років. Цим людям ендоскопічне обстеження слід робити кожні 3-5 років.
Але якщо у вас є хоча б один або кілька із перерахованих нижче симптомів, ендоскопію треба зробити НЕГАЙНО:
- печія, відрижка,
- гіркота в роті,
- порушення прохідності їжі,
- болі за грудиною,
- дискомфорт при ковтанні,
- нудота і блювота,
- болі у верхніх чи нижніх відділах живота,
- анемія, невмотивована слабкість,
- відсутність апетиту,
- зниження маси тіла,
- змінені випорожнення, кров в калі.
Якщо у вашій родині хтось мав пухлину травної системи, вам слід робити ендоскопічні обстеження вам потрібно на 10 років раніше від віку, в якому у вашого родича було виявлено захворювання. Адже рак розвивається з незначних змін і цей процес триває 5-10 років.
Що підвищує ризик
Причина розвитку раку шлунка достеменно не відома, проте найчастіше ця патологія зустрічається у людей, які страждають на хронічний гастрит, виразкову хворобу шлунка, а також хворих на аденоматозний поліп.
Велику роль відіграє харчування, зокрема, брак свіжих овочів і фруктів у раціоні, велика кількість риби, м’яса, солоних, копчених і смажених продуктів, вживання погано збережених та несвіжих продуктів, споживання з їжею нітратів і нітритів. Підвищують ризик розвитку раку шлунка куріння і вживання алкоголю.
Як попередити рак
Основна профілактика раку органів травної системи полягає в дотриманні режиму харчування:
- менше їсти копченої і сильно просмаженої їжі, консервованої їжі, тваринних жирів,
- відмовитися від зловживання алкоголем і куріння,
- їсти більше фруктів та овочів.
Важливим моментом у профілактиці раку є діагностика та лікування передракових станів.
Post Views: 24