металевий присмак в роті

Причини металевого присмаку у роті

Металевий присмак може свідчити про деякі захворювання або порушення в організмі, або виникнути внаслідок прийому деяких ліків. 

Коли людина помічає сторонній присмак у роті, це означає, що час звернути увагу своє здоров’я. Наприклад, металевий присмак може свідчити про деякі захворювання або порушення в організмі.

Для позначення відчуття присмаку металу у роті є спеціальний термін – дисгевзія. Причин стороннього присмаку у роті може бути багато: рефлюкс, зневоднення організму, дихання через рот, куріння, сухість у роті, вагітність, захворювання носових пазух, гіперпаратиреоз, нелікований діабет, інфекція верхніх дихальних шляхів, деменція, побічні дії деяких ліків, погана гігієна порожнини рота тощо.

Одна з найпоширеніших причин появи присмаку металу – ураження верхніх відділів травного тракту. Річ у тім, що при гастриті та неускладненій виразці шлунка інтенсивно виробляється соляна кислота, а з пошкодженої слизової оболонки виділяється кров. При цьому людина може відчувати характерний смак металу, а також печію та нудоту.

Окрім того, металевий присмак може вказувати на хвороби або порушення в роботі сечовидільної системи. Так, при захворюваннях нирок відбувається порушення видільної функції та накопичення у крові ендогенних токсинів. Такі проблеми супроводжуються сухістю в роті, а металевий присмак в роті посилюється під час зневоднення організму.

Також присмак металу може з’явитися у людей, які часто п’ють мінеральну воду, мають зубні протези або брекети.
Однією з причин металевого присмаку може бути погана гігієна ротової порожнини, нерегулярне і недостатнє чищення порожнини рота (а це не тільки зуби, а й щоки, язик). Це може викликати проблеми з яснами і зубами – гінгівіт, пародонтит, інфекційні ускладнення. Недостатньо лише почистити зуби зубною щіткою – важливо також не забувати про зубочистки після їжі, а також регулярно користуватися зубною ниткою.
Зверніть також увагу на ліки, які ви вживаєте: деякі з них також можуть провокувати появу металевого присмаку. Наприклад, полівітаміни, в складі яких є важкі метали (цинк, мідь, хром), протизастудні засоби (льодяники з цинком), вітамінні комплекси для вагітних, БАДи заліза або кальцію, препарати проти анемії, антибіотики, препарати літію, деякі серцеві препарати. Про це варто розповісти лікарю, адже, можливо, порушене дозування.
Залізний присмак у роті може бути і як результат не діагностованого злоякісного процесу в організмі, так і наслідком хімієтерапії, променевої терапії від раку.
Люди, які страждають на деменцію, часто скаржаться на смакові відхилення. Це пояснюється тим, що рецептори смаку тісно пов’язані з мозковими нервами.
Радимо також прочитати:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook