Напій на основі чайного гриба – дуже смачний, нагадує квас. Він повністю натуральний, не містить консервантів і барвників. Тому його можна пити просто для того, щоб втамувати спрагу. Але він також має лікувальні властивості.
Чайний гриб використовують, як лікувальний засіб вже понад 2000 років. У Японії і Китаї його називали еліксиром здоров’я і безсмертя. Вважалося, що він балансує енергію Ци і регулює роботу травного тракту.
Першим обґрунтував користь напою і дав рекомендації, що можна лікувати чайним грибом, – німецький міколог Ліндау 1913 року. Згодом вчені з’ясували, що цей напій знижує тиск і зменшує ризик розвитку атеросклерозу, здатний лікувати шлунково-кишкові захворювання.
Допомагає травленню
Звдяки ферментам, чайний гриб полегшує травлення, нормалізує мікрофлору кишківника, усуває здуття і метеоризм, позбавляє печії.
Проганяє інфекційні захворювання
Гриб містить натуральний антибіотик, а тому його насті лікує ангіну, тонзиліт, отит, кон’юнктивіт. Настоєм промивають пазухи носа при нежиті, дезінфікують рани.
Зміцнює імунітет
Напій рекомендовано вживати у час, коли ослаблений організм, у період одуження і після захворювань. Він допомає організму оговтатися після прийому сильних ліків, живить необхідними вітамінами, мікроелементами і пробіотиками.
Захищає печінку
Чайний гриб має антиоксидантні властивості і очищує організм від токсинів, які призводять до пошкодження печінки.З
Виводить пісок з нирок
При регулярному прийомі настою зникають симптоми циститу, нирки очищаються від дрібних каменів і піску. Важливо, що подальше вживання чайного квасу запобігає їхньому утворенню.
Позбавляє від головного болю
Здебільшого головний біль маєневрологічний характер і виникає через стреси та перенавантаження. Тому чайний напій є дуже доречним та ефективним. Він заспокоює нерви, забезпечує повноцінний сон, знімає напругу. А кофеїн, що входить в його склад, знімає спазм судин, поліпшує кровообіг головного мозку, насичує його киснем.
Знижує артеріальний тиск
Настій чайного гриба не тільки сприяє зниженню тиску, а й холестерину, отже, знижу ризик розвитку атеросклерозу і серцево-судинних захворювань.
Захищає легені
Чайний гриб стане надійним захисником легких від вірусів, інфекцій і несприятливого впливу навколишнього середовища.
Полегшує ревматичні болі
У настої чайного гриба міститься гіалуронова кислота, необхідна для живлення суглобових хрящів. Гіалуронова кислота утримує в тканинах воду і тим самим полегшує біль.
Як приймати настій
Настій чайного гриба має різноманітні корисні властивості. Головне його завдання – профілактика різних недуг.
Зазвичай чайний гриб п’ють по склянці тричі на день між прийомами їжі, щонайменше через годину-дві після їди.
Якщо ваш шлунок добре реагує, можна пити і натщесерце. Якщо відчуваєте дискомфорт, краще не пити на порожній шлунок.
Склянка напою за 40 хвилин до їди підготує ваш шлунок і допоможе швидко перетравити їжу. А якщо пити ввечері перед сном, то легше буде засинати.
Пам’ятайте, що чайний гриб чайний гриб не є лікарським препаратом і ним не варто самостійно лікувати серйозні захворювання. У такому разі проконсультуйтеся з лікарем, а настій приймайте як додатковий засіб. У комплексі з основним лікуванням він може прискорити одужання.