Проблеми перехідного віку у дівчаток і як поводитись батькам в цей час

Момент, коли діти з малюків переходять у доросле життя, завжди настає несподівано. Часто батьки не готові до таких змін і між ними та дитиною виникають конфлікти. Ми розповімо, як уникнути непорозумінь і допомогти дитині обрати правильний шлях у житті.

Перші ознаки перехідного віку

Дочка була доброю слухняною дитиною і раптом вона починає хамити, відмовляється виконувати ваші доручення. Батьки б’ють на сполох. Що ж сталося? Це початок перехідного періоду у дівчинки.

У цей час у дівчаток починається статеве дозрівання. Тіло дівчинки набуває жіночних форм. Вона хоче, щоб на неї звертали увагу. У неї різко змінюється настрій, вона надумує собі багато недоліків. Часто дівчатка шукають підтримку в середовищі дивних компаній. У цьому випадку батьки повинні проявити розуміння і тактовність.

Як батькам зрозуміти свою дочку?

Першочергове завдання батьків – це терпіння і розуміння. Основна турбота лягає на плечі мами. У перехідний період дівчатка переживають ті ж почуття, що і мами під час вагітності. У них також відбувається гормональний збій, який викликає дратівливість і примхливість. Поговоріть з дитиною, тільки не змушуйте її розмовляти “по душах”. Якщо дівчинка відчує вашу щиру турботу, вона сама захоче з вами поговорити відверто.

Поясніть, що з часом все владнається, недоліки зникнуть. Запропонуйте їй пройтися по магазинах і вибрати новий одяг. Дівчинка виросте і не забуде вашої турботи і підтримки.

Як допомогти дочці пережити перехідний вік

У перехідному віці дівчатка стають незадоволені своїм зовнішнім виглядом. Фігура ще не сформувалася, зачіска не підходить, одяг не модний. Запропонуйте дочці змінити імідж – змінити зачіску, підібрати кращий одяг.

Важливо, щоб дитина дотримувалася режиму. Стежте, щоб дівчинка повноцінно відпочивала. Здоровий сон допоможе впоратися з багатьма проблемами. У цей період потрібно максимально завантажити дитину, щоб у неї менше часу залишалося на самотність. Заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі – це дуже допоможе їй. Обмежте час перегляду телевізора, спілкування в соціальних мережах.

Також намагайтеся не критикувати дочку, будьте обережні в розмові. Часом одне незначне, на ваш погляд, слово, може боляче ранити дівчинку.

Спілкуйтеся з нею на рівних, але і не забувайте, що це ваша дитина. Ваша любов і турбота допоможе дівчинці впоратися з усіма труднощами і не наробити дурних вчинків.

З кризовим віком у дітей стикаються майже всі батьки. Природно, не у всіх виходить, вийти з такої ситуації самостійно. Багато звертаються за допомогою до психолога і це правильне рішення. Але без вашої любові, терпіння, розуміння і допомоги, жоден психолог не зможе допомогти дитині. Це ваша дитина і ви її любите.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook