фотосесія

Про що (не) пишуть у фейсбук під час війни

Якщо хтось запостив радісну професійну фотосесію, а вам хочеться засудити і сказати «не на часі», - цей текст саме для вас. Неодмінно прочитайте!

Неспокій, нестабільність, загрози життю, здоров’ю, відсутність очевидних перспектив росту, неплатоспроможність, заангажованість… Далі лік продовжувати уже гнітюче.

Ось це на вустах більшості. Тієї більшості, яка купує житло, їздить у відпустку, вибирає сукні, ходить у бари, готує лазанью, робить корисні справи. І не завжди це люди, які повноцінно живуть, мають дах над головою і людей, яких вони можуть ощасливлювати, а ті їх навзаєм.

Загальні настрої у «Фейсбуці» в дні скорботи і дні втрат рідко розбавлені особистими – а радісними й поготів – звістками. Мовляв, я з усіма.

Попри те, що щасливі, усміхнені люди можуть бути далеко не осторонь. І пост про гарний відпочинок може не містити інформації про пожертву або про справу, зроблену на благо комусь.

Наприклад, якщо запостити радісну професійну фотосесію, очевидно, знайдеться хтось, кому захочеться засудити це – «не на часі». І ніхто не довідається, що вона може бути благодійною.

Серед моїх друзів та знайомих дуже багато тих, хто піднявся: професійно, фінансово чи статусно. Але більшість не нехтує докинути звичних уже слів про «зрадоньку». Серед моїх фейсбучних друзів – усього два десятки людей, які використовують сторінку як особистий простір для власних спостережень, осмислень, міркувань, вражень та дискусій на непопулярні теми.

Позірність та створення ілюзії присутності й співучасті – обман, яким ви активно завойовуєте повагу. Мовляв, сердечні.

Моя сторінка – для мене і моїх думок та емоцій. Для фотографій моєї собаки. Для моїх успіхів та розчарувань.

Для спостережень та настрою. Для віршів. Для красивого і смішного. Плекати свій світ. Інакше це нагромадження всього – і нічого особистого, суто вашого. Хіба помиляюся?

Уже весняно, а я ще слухаю колядки Рудницької. І це моя сьогоднішня реальність. Хочу танцювати і пишу про це. А от про свічку, поставлену у Михайлівському за воїнів, – не пишу. Це особисте.

Уся ця війна, щоб життя стало кращим. Згадуйте про це інколи.

Авторка – Мирослава Ільтьо

 З архіву газети “Сім’я і дім” 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook