Підвищеним вважається тиск більше 120/80. Навіть якщо норму перевищує лише верхній або тільки нижній параметр, необхідно вжити заходів для його стабілізації. Інакше виникають серйозні наслідки, в крайніх випадках можливий навіть смертельний результат.
Коли можна обійтися без таблеток?
Знижений тиск багатьом здається незначною проблемою, адже ранкову сонливість і слабкість завжди можна перебороти за допомогою чашки кави. Але ж кава ‒ теж не панацея, і захоплюватися нею не варто. А от що робити, коли тиск підвищений?
Причини і симптоми високого тиску
Причини підвищення тиску досить різноманітні. На короткий час він піднімається після інтенсивних фізичних навантажень, вживання кави, чаю, алкоголю, через деякі медикаменти. Через короткий період часу параметри стабілізуються.
Постійний високий артеріальний тиск (гіпертонія) розвивається внаслідок дії таких чинників:
- Спадкова схильність.
- Часті стреси, нервові перенапруження, відсутність повноцінного відпочинку.
- Наявність в раціоні надлишкової кількості насичених жирних кислот. Вони є в пальмових і кокосових жирах, ковбасах, тістечках, печиві.
- Постійне вживання великої кількості солі.
- Зловживання алкоголем, куріння.
- Сидячий образ життя.
- Наявність зайвої ваги.
- Хвороби нирок.
Що підвищує артеріальний кров’яний тиск
Підвищити його можуть, наприклад, такі продукти: з фруктів і ягід — гранати, чорна смородина і обліпиха, з овочів — картопля, цибуля, морква і часник, молочних продуктів — сир, вершкове масло і сир нормальної жирності, а також — ікра, печінка і будь червоне м’ясо.
Такий же ефект мають спортивні навантаження і будь-яка фізична робота — всі дії, при яких частішає пульс.
І, звичайно, в цей список потрапляють деякі лікарські препарати, наприклад, такі, як «Парацетамол», «Диклофенак» і будь-які спазмолітики.