Діти Здоров'я та краса

Перший посуд малюка: яким він має бути

Щоб організувати правильне харчування немовляти, слід заздалегідь подбати про придбання зручного та функціонального дитячого посуду з урахуванням віку дитини.

Що слід враховувати під час придбання дитячого посуду

Під час вибору потрібного комплекту рекомендується взяти до уваги кілька простих порад.

  1. Безпечність. Тарілка, чашка та ложка мають бути без тріщин, сколів або інших ушкоджень. Такі товари для дітей слід ретельно оглядати перед придбанням і купувати лише в перевірених магазинах з гарною репутацією.
  2. Барвистість. Різноколірний посуд викликає жвавий інтерес у малюка та стимулює апетит. Придивіться уважно до якості фарби: під час частого миття малюнок не повинен тріскатися чи відшаровуватися.
  3. Репутація виробника. Перед шопінгом обов’язково перевірте відгуки про бренд обраного комплекту посуду: якщо їх багато та всі вони позитивні, це утримає вас від сумнівів щодо якості товару.

З якого матеріалу краще вибрати посуд для дитини?

  • Харчовий пластик. Вважається розповсюдженим матеріалом, з якого найчастіше виготовляють дитячий посуд. У такого пластика є дві основні переваги: він не б’ється, легкий, але їжа в ньому швидко стає холодною. Слід звернути окрему увагу на маркування товару, виробника та ціну: дешевий пластик під час нагрівання виділяє токсини, шкідливі для здоров’я маляти.
  • Фарфор, скло. Ці матеріали природного походження не підходять для годування немовлят через крихкість і сильне перегрівання зовнішньої поверхні чашки чи тарілки: ним можна травмуватися або обпектися. Подібний посуд краще використовувати для дітей віком 2–5 років.
  • Срібло. Використовується не так часто, але за правом вважається безпечним і якісним матеріалом, що допомагає нейтралізувати шкідливі речовини у воді.

Меламін — це різновид пластику, котрий варто залишити поза увагою. Ззовні та за кольором він нагадує фарфор, але під час контакту з водою та нагрівання активно виділяє токсичні речовини, тому вважається шкідливим для здоров’я малюка.

Перший посуд: що має бути в комплекті?


Як і посуд дорослої людини, комплект для харчування малюка має складатися з кількох основних предметів: чайна ложка, чашка, тарілка, виделка та ложка.

  1. Чайна ложка — це перший помічник у годуванні малюка вже з перших місяців від народження. За її допомогою можна напоїти дитину водою, дати ліки, наприклад, відвар проти газоутворення тощо. Для немовлят рекомендується купувати вироби з силікону: такі м’які невеликі ложки безпечні для ніжної слизової оболонки ротової порожнини.
  2. Чашка. Краще за все придбати функціональну чашку-поїлку з двома ручками або без них: завдяки малій вазі, малюкові зручно тримати її самостійно. Немовлятам до пів року варто придбати поїльник (невеличка чашка зі спеціальним носиком).
  3. Тарілка. Такий посуд знадобиться відразу після введення прикорму. Фахівці рекомендують обирати практичні пластикові тарілки з прогумованим дном: вони не ковзають поверхнею столу, тому їжа не розплескуватиметься під час годування.
  4. Ложка, виделка. Виделку слід обирати з зубчиками заокругленої форми. Краще купувати посуд з пластику та звернути увагу на наявність прогумованого руків’я: це забезпечить дитині безпечне харчування.

Як правильно доглядати за дитячим посудом

Щоб дитячий посуд виглядав охайним, за ним треба ретельно доглядати: мити спеціальними гелями відразу після годування та сушити природним чином без використання рушників. Своєчасна заміна старого комплекту на новий допоможе уникнути утворення шкідливих бактерій на поверхні чашок чи тарілок і потішить малюка барвистістю кольорів.

Дата публікації: 25.11.2021 img Поділитися