Здоров'я та краса Сам собі лікар

Перетати хропіти допоможуть м’ячики на спині і вправи

Щоб уночі хропіння не заважало спати, потрібно дотримуватися кількох простих правил і робити нескладні вправи. 

Щоб уночі хропіння не заважало спати, потрібно дотримуватися кількох простих правил і робити нескладні вправи.

  1. Лягайте спати у проміжку між 22.00 і 23.00. Але не пізніше 23.00. У цей час виділяється найбільше гормону мелатоніну, який має властивість регулювати добові ритми організму та роботу вегетативної нервової системи, забезпечує глибший та  спокійніший сон.
  2. Придбайте своєму партнеру беруші, якщо немає можливості спати окремо. Заткнувши вуха, ви обоє зможете добре виспатися.
  3. Пришийте на спину м’ячі. Якщо людина хропе, найкраще положення для неї уві сні – на животі або на боку. Тільки не на спині! У такій позі м’язи гортані розслаблюються найбільше. Відучитися спати на спині допоможуть м’ячі. Пришийте кілька кишень до піжами на спині і перед сном кладіть туди тенісні або гумові м’ячики – і спати на спині стане незручно. За 3-4 тижні, як правило, у людини виробляється рефлекс спати на боку.
  4. Після 20.00 відкладіть усі справи і гаджети. Якщо хочете міцно спати, візьміть за звичку виконувати всі справи до 20.00 і навіть не блати телефон у руки. Тоді організм встигне розслабитися і належним чином підготуватися до сну.
  5. Не пийте алкоголю перед сном. У декого є звичка випивати ввечері келих вина або пива, щоб розслабитися після напруженого робочого дня. Пити алкоголь можна не пізніше, ніж за 4 години до сну. Краще перед сном попити теплого молока з медом.
  6. Робіть вправи. Щоб менше хропіти, треба зміцнювати м’язи язика, глотки та нижньої щелепи. Помітний ефект з’явиться вже за 3-4 тижні. Можна зробити таку вправу: потрібно максимально висунути язик одночасно вперед та вниз,  утримувати його в такому положенні 1-2 секунди. Повторюйте по 30 разів зранку та ввечері. І ще одна вправа: силою тиснути підборіддям на долоню, намагаючись відкрити рот. Повторювати також по 30 разів зранку та ввечері. Злий пес. Силою стиснути зубами дерев’яну паличку і тримати так 3-4 хв.
Дата публікації: 18.02.2022 img Поділитися