П’яткова шпора? Допоможе нагрітий спирт

Обов'язково скористайтеся цими методами! Вони точно допоможуть.

Шпора на п’яті — досить поширене захворювання, яким може піддатися кожен з нас. Серйозну загрозу для здоров’я вона не створює, але приносить чималі незручності при ходьбі.

На розвиток захворювання впливає різні фактори, але розпізнати його досить легко.

Що ж таке шпора?

Це кісткові розростання, які виникають внаслідок великого навантаження на сухожилля. Вони призводять до деформації кісткової тканини різної сили, змінюючи форму п’яткової кістки — найчастіше шпора буває клинчастої або кулястої.

У цій статті ми розглянемо детально, як відбувається деформація стопи, що таке шпори на п’ятах, симптоми і лікування даної хвороби.

Головним симптомом п’яткової шпори є біль, гострого або пекучого характеру. Найчастіше вона з’являється після довгого перебування в горизонтальному положенні або положенні сидячи, коли немає навантаження на п’яту, а потім, встаючи з ліжка, ви робите акцент на ногу, тоді і з’являється перша нестерпний біль. По ходу ходьби біль трохи зменшується, і якщо ви розходьтеся, хворобливі відчуття можуть наближатися до мінімуму, а зростати ближче до вечірнього часу доби.

При п’яткової шпори болить вся поверхня п’яти — часто хворі порівнює цей біль з тим, що хтось встромляє голки в п’яту або вбиває цвях. Ступінь хворобливості залежить не від розміру шпори, а від її місця розташування.

Другим симптомом є зміна ходи. Цей феномен дуже легко пояснити. Людина прагне не наступати на болючу точку, ставить ногу так, як йому не буде дискомфортно — в результаті хода набуває неприродний вигляд.

Можуть з’являтися специфічні мозолі в місці шпори. Біль відзначається як при ходьбі босоніж, так і у взутті, різниці не має.

Чому з’являється п’яткова шпора

Травма п’яти. Найчастіше спостерігається у молодих людей при неправильному розподілі навантаження на кістку п’яти або падіння. Піддані шпорі п’яти та спортсмени, які займаються бігом, легкою атлетикою, стрибками в довжину. Внаслідок травми кістки, тканина починає неправильно зростатися, утворюючи вирости, які згодом стануть шпорою.

Вроджена патологія стопи, наприклад, плоскостопість. При ній змінюється хода і перерозподіл ваги на стопу. Відзначається неправильне анатомічне розташування зв’язок, що може призводити до їх пошкодження. При частих запальних процесах в п’яті, внаслідок травми зв’язок, відбувається запалення кісткової тканини, звідки і з’являється шпора.

Надмірна вага, який є частою причиною захворювань не тільки ніг, але і інших органів. Шпора з’являється при зайвого навантаження тіла на голеностоп і на п’яткову область.

Хронічні захворювання, такі як подагра і цукровий діабет. Вони призводять до неправильного розвитку і регенерації кісткової тканини, що стане причиною розростання і виникнення шпори.

Діагностика і відмінності з іншими захворюваннями

Біль в області п’яти може проявлятися і при інших захворюваннях, тому важливо провести диференційну діагностику п’яткової шпори з іншими захворюваннями.

Іноді шпору плутають з переломом п’яткової кістки і ревматоїдний артрит. У першому випадку варто зробити найпростіший рентген стопи, при якій буде явно видно, що це за патологія. Наявність надлому або тріщини буде вказувати на перелом, а розростання кісткової тканини в області п’яткової кістки у формі клина — вказує на шпору.

Для відмінності шпори і артриту варто зробити біохімічний аналіз крові на ревматоїдний фактор, який покаже наявність або відсутність даної патології. Виходячи з правильної діагностики, можна призначити адекватне лікування і позбавитися від обридлої шпори.

Що робити, аби уникнути недуги

Найпростіше — вести правильний здоровий спосіб життя. Правильне харчування, дотримання дієти, постійне відстежування своєї ваги, боротьба із зайвими кілограмами, виключення шкідливих продуктів з раціону харчування запобігає появі не тільки п’яткової шпори, а й більш серйозних захворювань.

Слід приймати призначене лікарем лікування при хворобах кісткової системи і при травмі п’яткової кістки особливо. Також слід проводити належну терапію при хронічних захворюваннях, таких як подагра, цукровий діабет і ревматоїдний артрит, щоб вони не привели до серйозних ускладнень, одним з яких є п’яткова шпора.

Якщо ви страждаєте плоскостопістю, то необхідно носити правильне ортопедичне взуття.

Перше, що потрібно зробити при шпорі п’яти — це розвантаження стопи, максимальне зменшення напруги на неї. Необхідно більше часу проводити в горизонтальному положенні або положенні сидячи, скорочувати до мінімуму час на ходьбу, використовувати іншу опорну ногу, носити спеціальні устілки для взуття або ортопедичне взуття.

У важких випадках необхідно застосовувати милиці, тростину або крісло-каталку, якщо біль нестерпний. Але варто пам’ятати, що це лише початок, і ви тільки полегшуєте ваші симптоми болю, але не лікуєте хвороба як таку. Без медикаментозної терапії не обійтися. Часто саме вона призводить до повного одужання пацієнта.

Як лікувати

При лікуванні п’яткової шпори і її симптомів мазі протизапальної та знеболюючої групи володіють найбільшим фармакологічним ефектом.Мазь наноситься на уражену ділянку до повного вбирання, три-п’ять  разів на добу протягом 14-18 днів.

Другим медикаментозним способом лікування п’яткової шпори є застосування дратівливих коштів. Вони зменшують запальний процес, сприяють посиленню обмінних процесів в області п’яти.

Найсильнішим з даної групи засобів є Димексид.

Його необхідно розвести з водою в співвідношенні 1: 4, нанести на серветку або ватний диск, бажано стерильний, накласти у вигляді компресу на півгодини на п’яткову зону. Таку припарку необхідно тримати кілька хвилин. Застосовувати її необхідно близько 10-15 разів за цикл захворювання.

Нагрітий спирт у поміч

Народні методи лікування шпор також користуються високою популярністю, і деяким навіть замінюють терапію медикаментами. Підготувати необхідні інгредієнти ви можете прямо у себе вдома, попередньо порадившись з вашим лікарем.

Найпопулярнішим є використання нагрітого спирту. Даний метод лікування має глибоке коріння і перевірений вже багатьма поколіннями, так що можна чітко сказати, що він допомагає.

Ось як його правильно робити: розігріваєте сковороду на повільному вогні, наливаєте туди спирт. Підігрівати його потрібно кілька хвилин, далі вилити в певну ємність.

Варто пам’ятати, що спирт — легкозаймиста речовина і цю процедуру необхідно проводити з великою обережністю!

Займіть зручне положення і поставте перед собою ємність зі спиртом. Опустіть туди хворобливу п’яту і тримайте її там не менше 20 хвилин. Далі можна братися або протирайте її рушником, а залишаєте спирт на стопі.

Спирт має сильний знеболюючий ефект. Рекомендовано всім, без винятку, хто страждає від цієї патології кісткової системи.

Допоможе яйце, масло і оцет

П’яткову шпору можна вилікувати також сумішшю з курячого яйця, вершкового масла і оцту.

Готувати його потрібно так: яйце розмішується з розтопленим маслом і оцтом. Оцет застосовують в кількості, достатній, щоб втопити яйце в склянці. Далі суміш ховається в темне місце і накривається кришкою або шапкою. Через кілька днів засіб вилучають, перемішують і наносять на бинт або марлю, які попередньо були складені в кілька шарів.

Далі прикладаєте компрес до ураженої ділянки і надягаєте зверху носок. Процедуру бажано виконувати щодня, але часте застосування може призвести до відшарування шкіри.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook