Особливості підбору тонометра

Купити апарат для вимірювання тиску - значить інвестувати у своє здоров'я та самопочуття. Але спершу треба розібратися в особливостях та функціональних можливостях тонометрів різних типів.

Тонометр – це прилад для вимірювання показників артеріального тиску. Завдяки своєчасній діагностиці можна вчасно з’ясувати причину поганого самопочуття і вжити заходів щодо її усунення. Тільки вимірявши тиск, можна надавати першу допомогу. Купити тонометр можна будь-де – вибір апаратів дуже великий, але досить важко одразу визначити, яка модель потрібна у конкретному випадку. А тому, перш ніж прийняти рішення, який тонометр краще, слід спочатку розібратися в особливостях та функціональних можливостях кожного із пристроїв.

Види тонометрів та їх функціональні особливості

За принципом роботи вимірювач тиску може бути електронним та механічним.

Напівавтоматичний прилад для вимірювання тиску має переваги у вигляді результатів вимірювань на дисплеї, проте нагнітання повітря в манжету все ще здійснюється вручну. Перевагою напівавтомата можна вважати його вартість – прилад не набагато дорожчий за механічний тонометр, але дешевший за автоматичний, при тому, що увібрав кращі функції від обох. Це оптимальний варіант для сім’ї та людей похилого віку.

Автоматичний тонометр найбільш функціональний. Крім виконання своєї основної функції, він має додаткові можливості, які важливі як для літніх людей, так і для інших членів сім’ї. В першу чергу, усе вимірювання відбувається автоматично і є швидким і точним. Також автомати мають опції пам’яті, індикатори заряду батареї, датчик правильної фіксації манжети на руці, автовідключення, голосовий супровід і т.д. 

За місцем фіксації манжети автоматичні тонометри діляться на плечові і зап’ястні. Зап’ястні тонометри більш компактні і транспортабельні, однак плечові мають більшу точність і підходять усім без винятків.

У механічному тонометрі нагнітання і випускання повітря здійснюється вручну за допомогою гумової груші, а верхній і нижній тиск (систолічний та діастолічний) користувач обчислює самостійно, прослуховуючи його за допомогою фонендоскопа і підраховуючи.

Проводити вимірювання тиску з високою точністю таким тонометром може тільки лікар. Використання механічного тонометра вимагає спеціальних навичок. Так, ці моделі надійні, їх механізм вимірювання вкрай простий, але точно визначити результат ними складно, особливо для літньої людини.

Крім того, накачуючи повітря в манжету, людина докладає зусилля, що впливає на показники виміру. Тому не рекомендується купувати механічний апарат для вимірювання тиску самому собі в домашніх умовах.

Ідеальний тонометр для домашнього використання

Отже, який тонометр можна назвати кращим для самостійного використання вдома?

Перш за все, прилад повинен бути максимально точним. Також потрібно відзначити таку якість, як зручність у використанні. Оскільки мова йде про самостійний контроль тиску, то логічно, що прилад повинен бути простим у застосуванні. Манжета повинна легко вдягатися, а сам процес вимірювання повинен бути комфортним, швидким і не викликати ніяких труднощів.

Обираючи тонометр для домашньої експлуатації, потрібно звертати увагу не тільки на вид пристрою, але і на його функції. Після вимірювання тиску прилад самостійно оголосить показники.

І, нарешті, при виборі вимірювача тиску важливими критеріями є ціна, гарантійний термін і можливість сервісного обслуговування. А тому слід обов’язково звертати увагу і на ці фактори також.

Рекомендуємо ознайомитися з асортиментом тонометрів на сайті

Купити апарат для вимірювання тиску – значить інвестувати у своє здоров’я та самопочуття.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook