Основні види бою на гітарі

Освоївши гру на гітарі, ви можете виконувати музику будь-якого стилю – від класичних етюдів до важкого року.

Освоївши гру на гітарі, ви можете виконувати музику будь-якого стилю – від класичних етюдів до важкого року. Для початку потрібно ознайомитися з гамами і акордами, далі – працювати над основними рифами і ритмами. Ще однією важливою навичкою будь-якого виконавця є гітарний бій.

Згодом ви можете оволодіти майстерністю таких прийомів:

  1. фингерстайл;
  2. перебори;
  3. тремоло;
  4. флажолети;
  5. фламенко;
  6. легато;
  7. октави;
  8. слайди.

10 видів гітарного бою

Розглянемо найпопулярніші техніки та прийоми – для новачків і досвідчених музикантів. 

1.Четвірка

Перед тим як починати вчити схему бою у вас вже має бути розвинена навичка затискання акордів і чистого звучання всіх нот. Потрібно безперервно вдаряти по струнах, чергуючи удари вниз і вгору і переставляючи акорди. 

2.Шестірка

Техніка гри для початківців має вигляд: вниз-(вверх)-вниз-вверх-(вниз)-вверх-вниз-вверх. А якщо ви вже більш досвідчений гітарист, то без зусиль зіграєте: вниз-вниз-вверх-вверх-вниз-вверх. 

3.Вісімка

Цей вид бою складається з 8 рухів і має таку схему: два одиничні удари вказівним пальцем по струнах вниз з двома паузами; два удари по струнах вверх великим пальцем; потім пауза; штрих вверх-вниз; пауза; удар вниз вказівним пальцем, а вверх – великим. 

4.«Блатний» бій

Виконується шляхом чергування одиничного удару по басовій струні і одного-двох ударів по кількох струнах. Гра здійснюється лише пальцями. 

5.Техніка В.Цоя

Її основою може бути гра перебором, четвірка, шестірка, вісімка, однак з деякими відмінностями. Характерною особливістю манери виконання В.Цоя була вісімка, але без класичних пауз, а з виконанням суцільним штрихом. 

6.Манера В.Висоцького

Відомий музикант модернізував у своїй творчості чимало вальсових штрихів і переборів. Перед практикуванням цієї техніки вам доведеться розсинхронізувати праву руку з іншими частинами тіла, щоб пальці могли задавати ритм незалежно. 

7.Виконання О.Розенбаума

Основна фішка гітариста – поєднання так званого «блатного» бою зі звичайним стилем. Великий палець взаємодіє з басовими струнами, а інші – з текстурою, обігруючи акорди і гармонію. 

8.Іспанський бій

Основна відмінність від інших технік – так звана «віяльна» техніка гри правою рукою. Ще одна особливість – одночасне виконання на басових струнах і струнах текстури різних мелодій. 

9.Вальсова техніка

Основний ритмічний малюнок «1-2-3». Але залежно від пісні, четверна нота може розділятися на дві восьмих у другій долі (1-2-2-3) або на дві восьмих у другій і третій долях (1-2-2-3-3). Другу і третю долі виконують ударами вниз.

10.Бій регі

Гра виконується виключно вниз. Кожний перший удар здійснюється по приглушених струнах, кожний другий – по затиснутих. Глушіння струн відбувається лівою рукою за допомогою прийому баре. 

Як швидко освоїти основні види гітарного бою?

Для початку придбайте свою гітару і налаштуйте її. Досконально ознайомтеся з будовою інструмента. Спершу пробуйте грати мелодії на одній струні. Доведіть свої навички до автоматизму і досягніть злагодженої роботи обох рук. Наступний крок – вивчити акорди. 

Та найкращий спосіб швидко і якісно навчитися грати на гітарі – приватний викладач. Репетитор допоможе уникнути багатьох помилок на початковому етапі і прискорити перехід від однієї техніки до іншої.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook