Діти Сім'я

Обов’язки дитини вдома: правильна мотивація

Необхідно виховувати в дітях самостійність. Подорослішавши, вони не зможуть самостійно вирішувати свої життєві питання і будуть залежними від когось. Щоб дізнатись, на що звернути увагу при розподілі домашніх обов’язків, читайте далі!

Довіра дитині легких справ у будинку виховує в них відповідальність і самостійність. Та й мамі дуже приємно мати зайву хвилинку для відпочинку і для себе.

На що звернути увагу при розподілі обов’язків

При визначенні обов’язків дитини, необхідно враховувати її особливості. Для початку треба обговорити з дитиною весь список домашньої роботи. Запропонувати їй самій вибрати, яку допомогу може надавати саме вона.

Привчаючи дітей до порядку та домашніх обов’язків, категорично забороняється кричати на них, обзивати (нечупара, ледар), говорити, що вони роблять не правильно, не так.

Будь-яка негативна критика викликає зворотний ефект навіть у дорослої людини, тим більше, дитячі образи пам’ять може зберегти навіть на все життя. Ні в якому разі не можна бити дитину, адже малюк не може дати здачі дорослому, він буде відчувати себе беззахисним і зовсім зненавидить батьків.

Правильна мотивація для прибирання

Дуже важливо, щоб дитина відчувала, що вона любима і важлива, і що без її допомоги ну ніяк не обійтися. Щоб вона знала, що допомагає батькам, а не просто виконує свої обов’язки. Привчати до порядку можна і в формі гри.

Придумати гру, в якій будуть заохочення за виконану роботу. Наприклад, можна зробити лотерею. На листочках написати, що вона буде отримувати за допомогу.

Це може бути:

 • прогулянка,
 • іграшка,
 • шоколадка,
 • обійми,
 • поцілунок мами,
 • сюрприз.

Варіантів багато, хай вона сама придумає, що б це могло бути. І тоді дитині буде цікаво і капризів не буде.

Що ж можна доручити дитині?

 1. поливання кімнатних рослин
 2. прибирання іграшок
 3. прибирання одягу
 4. помити посуд
 5. пропилососити
 6. віднести предмет на місце
 7. погладити одяг.

Необхідно дати дитині завдання порівнянне з її віком, щоб вона могла впоратися легко.

Спочатку треба показати, як робити якусь роботу, наприклад, полити вазони. Потім нехай вона поливає їх самостійно, а батьки повинні виявити помилки і розповісти про них малюкові. Коли у дитини це буде добре виходити, можна сміливо довіряти їй.

Після кожної виконаної справи має бути заохочення. Не можна залишати без уваги допомогу дитини. Якщо навчити все робити правильно, то і у дорослих буде зайва хвилина на відпочинок з дітьми, адже у ритмі сучасного життя так мало часу можна проводити разом.

Дата публікації: 23.03.2019 img Поділитися