Свята цілителька Гільдегарда чула Господа і природу

Свята Гільдеґарда стала першою жінкою у багатьох галузях. Вона була артисткою, письменницею, драматургом, лінгвістом, філософом, лікарем, провидицею.

Гільдеґарда Бінгенська (1098 – 1179) – перший композитор, чия біографія є відомою. Гільдеґарда писала теологічні, натуралістичні, ботанічні, медичні та дієтологічні тексти, літургічні пісні, поеми.

Її ще називають екологічною святою, бо все її життя було пронизане любов’ю до Божого створіння – природи.

Господь наділив святу особливим даром: вона шукала ліки серед квітів та трав і прагнула поділитися своїми знаннями з кожною людиною.

Найбільш відома вона тим, що мала дуже багато видінь, які ще тогочасна папська комісія визнала правдивими. Видіння ці бачила свята не у сні, а наяву. З нею листувалися єпископи, папи і королі.

Гільдеґарда народилась у Німеччині у сім’ї вільних дворян, була десятою дитиною та хворобливою з самого народження. З молодих літ Гільдеґарда мала видіння.

Можливо, через це або через якусь вигоду Гільдеґардині батьки запропонували її як десятину церкві у віці восьми років. Згодом у монастирі вона обрана «магістром», лідеркою сестринської общини. Протягом усього свого життя вона продовжувала переживати численні видіння.

У 1141 році вона отримала Боже провидіння: «Запиши усе, що ти побачиш та почуєш», – і почала все записувати. Окрім музики, Гільдеґарда писала медичні, ботанічні, етичні та теологічні трактати. Винайшла альтернативний алфавіт.

Серед важливих рукописів Гільдегарди – «Книга про просту медицину» і «Книга про мистецтво зцілення». За життя вона зцілювала недужих від неврозів. До сьогодні залишаються популярними сформульовані нею принципи натуральної медицини.

Гільдеґарда була однією з перших людей, до кого була застосована офіційна процедура канонізації. Її ім’я було внесене до списку святих у Римі наприкінці XVII ст.

Церква з її мощами, включно з вівтарем із вмурованими її земними речами, знаходиться у Айбінґені (Німеччина).

До речі, при магнітних бурях і метеочутливості жопоможе порошок святої Гільдегарди та вино з алое. Рецепти можна прочитати тут.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook