Ніколи не викидайте насіння кавуна! Ось чому

Кавунове насіння зазвичай викидають, але насправді воно містить багато корисних речовин. Кавун — смачна ягода, яка чудово втамовує спрагу, відновлює водний баланс і до того ж дуже корисна для здоров'я. Не всі знають, але навіть насіння кавуна має цілющі властивості.

Кавунове насіння зазвичай викидають, але насправді воно містить багато корисних речовин. Насіння темного кольору містить цинк, магній і потужний антиоксидант лікопін, який також є в стиглих помідорах. Пектин — ще одна корисна речовина в кавуновому насінні. Пектин здатний зв’язувати та виводити з організму багато шкідливих речовин (важкі метали, пестициди) і нейтралізувати наслідки радіації. Пектин нормалізує рівень холестерину в крові і запобігає захворюванням шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, печінки, а також ожиріння та цукрового діабету.

У насінні кавуна є і «напівклітковина» геміцелюлоза. Вона містить вітаміни С, Е і групи В, бета-каротин, мінеральні речовини (магній, залізо, цинк, марганець, селен, калій), поліненасичені жирні кислоти та багато нерозчинних полісахаридів.

Кавун не вважається олійною культурою, але в його насінні є олія — 15-45%. Олія насіння кавуна нагадує мигдальну.

Властивості настою з насіння кавуна

Настій з насіння кавуна здавна застосовується для очищення нирок і розчинення ниркових каменів. Завдяки сильній сечогінній дії, настій виводить з організму токсини й усі ті речовини, з яких утворюються камені. Вживання настою не тільки допомагає ниркам, а й нормалізує тиск.

Особливо настій з насіння кавуна рекомендують тим, хто схильний до запалень сечовивідних шляхів і захворювань нирок.

Приготування настою з насіння кавуна

Вам знадобиться:

  1. 1 л чистої відфільтрованої води;
  2. 150 г нарізаного на шматочки кавуна;
  3. 40 г насіння кавуна.

Приготування:

  1. Подрібніть кавунове насіння.
  2. Закип’ятіть воду.
  3. Засипте подрібнене насіння і проваріть його 30 хв.
  4. Зніміть відвар з вогню, дайте настоятися 1 год. Процідіть відвар.
  5. Зі шматочків кавуна приготуйте сік і додайте в настій.

Зберігайте цей засіб у щільно закритій скляній пляшці в холодильнику.

Настій кімнатної температури пийте протягом дня: перша чашка — натщесерце, наступні — через 30 хв після їжі. Курс прийому — по 2 дні поспіль щотижня, до покращення самопочуття.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook