молочниця

Лікувати чи не лікувати, або Молочниця – це не страшно, але…

Жінки зазвичай називають молочницею білі виділення з піхви, свербіж і печіння. Але не варто поспішати ставити самій собі діагноз! що може спровокувати молочницю і які її симптоми? Чи завжди треба лікувати кандидоз?

Коли пацієнтка звертається до лікаря зі скаргами на молочницю, гінеколог неодмінно її заспокоїть, адже нічого страшного у цьому немає. Але не варто недооцінювати проблему. І зрештою, чи точно це молочниця?

За словами гінекологині Олени Пивовар, пацієнтки зазвичай називають молочницею білі виділення з піхви, свербіж і печіння. Але не варто поспішати ставити самій собі діагноз!

Молочниця (кандидозний вувовагініт, кольпіт) – це захворювання, яке викликають дріжджоподібні гриби роду Candida. Воно проявляється місцевою запальною реакцією у вигляді набряку, почервоніння слизових, відчуття зуду, печіння, з’являються густі, рясні сироподібні виділення.

Лікувати чи не лікувати кандидоз?

Наявність грибів у мазку на флору при відсутності будь-яких скарг – ще не є захворюванням! Так само і відчуття зуду, печіння, набряк та почервоніння слизових – це кольпіт, але не обов’язково кандидозний.

Ще кілька років тому, при виявленні кандидозу, лікування призначалося в обов’язковому порядку. Ніні підхід змінився: лікувати молочницю необхідно лише в тому випадку, коли вона (молочниця) докучає жінці свербінням та відчуттям печіння. Якщо у вас незначні виділення і ніяких скарг немає, то лікування не призначається.

Candida не шкідлива, шкідливий її надлишок

Гриби роду Candida можуть жити на слизових нашого організму (зверніть увагу – не лише на слизовій піхви і вульви). Найцікавіше, що гриби зустрічаються і в нормальній флорі кожної людини. При порушенні нормального складу мікрофлори, зменшенні кількості лактобактерій в біоценозі піхви, можуть настати сприятливі умови для росту та розмноження дріжджоподібних грибів, що викличе появу скарг.

Молочниця – не є небезпечним для життя захворюванням, але вона може суттєво змінити якість вашого життя через необхідність тривало використовувати щоденні прокладки, дискомфорт і печіння, що виникають під час статевого акту або посилюються після нього, відчуття дискомфорту.

Що ж може спровокувати молочницю

  • знижений імунітет;
  • порушення гормонального фону;
  • прийом антибіотиків;
  • порушення в дієті;
  • ендокринні порушення (цукровий діабет, гіпотиреоз, ожиріння);
  • щоденні прокладки;
  • захворювання кишківника;
  • вагітність.

Міфи, які ви могли чути про кандидоз

Довкола молочниці існує чимало міфів. Кажуть, що молочниця:

  • передається лише статевим шляхом;
  • виникає після вживання великої кількості солодкого;
  • густі білі виділення – це точно кандидоз;
  • молочниця – не привід звертатись до лікаря, можна лікуватись самостійно.

Якщо ви помітили зміну характеру чи кількості вагінальних виділень, або вони викликають у вас будь-які неприємні відчуття – не займайтесь самолікуванням і не відкладайте візит до гінеколога.

Лікар, оглянувши і провівши рН-метрію вагінальних виділень, дасть необхідні рекомендації щодо дообстеження (мазок, посів, можливо – бакпосів і чутливість грибів до антибіотиків) і призначить необхідне саме вам лікування!

Джерело

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook