5 запитань про жіноче здоров’я, відповіді на які має знати кожна жінка

Обов'язково перешліть, скопіюйте і покажіть мамі, подрузі, сестрі і, звісно, самі перечитайте ці головні правила жіночого здоров’я!
Часто “жіночі” захворювання починаються безсимптомно, а симптоми з’являються вже на пізніх стадіях. Тому дуже важливо прислухатися до свого організму і своєчасно проходити профілактичні огляди, особливо після 40 років. Прочитайте, запам’ятайте і обов’язково розкажіть своїм близьким!
1. Як часто треба проходити профілактичний гінекологічний огляд?
Кожна жінка від початку статевого життя повинна раз на рік відвідувати гінеколога для профілактичного огляду.
2. При яких симптомах потрібно звернутись до гінеколога негайно?
Якщо у вас є якийсь із перелічених симптомів, треба неодмінно звернутися до лікаря: біль внизу живота, кров’янисті виділення з піхви (мажучі, під час статевого акту, кровотечі в середині менструального циклу, в менопаузі, під час вагітності), порушення менструального циклу, неприємні відчуття під час статевого акту, постійні рясні виділення, відчуття тиснення на сечовий міхур, збільшення і ущільнення живота, ущільнення в ділянці зовнішніх статевих органів.
3. Які методи є найефективнішими для ранньої діагностики раку шийки матки?
Це цитологічне дослідження мазків із шийки матки (краще у вигляді рідинного ПАП- тесту), відеокольпоскопія, ПЛР на віруси папіломи людини та гістологічне дослідження тканин шийки матки.
4. Що важливо знати про гормони та обстеження жінкам після 40 років?
Після 40 років знижується рівень жіночих гормонів і зменшується їх захисна дія на судини, кістки, клітини головного мозку, зростає ризик розвитку атеросклерозу судин, остеопорозу. Коливання рівнів гормонів може провокувати ріст новоутворень в організмі, тому особливо важливо регулярно проходити огляди.
Жінкам після 40, які повністю здорові і не мають скарг, рекомендується щорічний профілактичний гінекологічний огляд, цитологічний скринінг не рідше одного разу на три роки, УЗД органів малого тазу щорічно, УЗД молочних залоз щорічно, мамографія раз на два роки.
5. Як перебороти страх перед візитом до гінеколога і як змотивувати близьких обстежитися?
Сучасна жінка повинна розуміти, що турбота про власне здоров’я – її обов’язок. Багато підступних хвороб є безсимптомними, тому регулярно проходити профілактичні огляди – це необхідність. Рано чи пізно до лікаря доведеться звернутися, тому краще прийти вчасно. Обирайте клініку та лікаря, які викликають довіру, де ви почуваєтеся комфортно та відчуєте повагу у ставлення до пацієнток.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook